Samsung predstavil očakávaný S7 a S7 edge + bonus

0

Ako tomu bolo pri S6-tke, tak aj 7. rada inteligentných telefónov z rodiny Samsung Galaxy má dvojičku s názvom edge. Dokonca Samsung pridáva oculus Gear VR. Aké sú ich parametre a cena?

Spoločnosť Samsung Electronics predstavila 21. februára najnovšie prírastky zariadení Galaxy, a to Samsung Galaxy S7 a Samsung Galaxy S7 edge.

Ťahákom by mal byť fotoaparát

Samsung Galaxy S7 a Galaxy S7 edge sú prvé smartfóny vybavené fotoaparátom Dual Pixel. Zachytávajú jasnejší a ostrejší obraz, a to aj za zhoršených svetelných podmienok. Vďaka tejto technológii, má fotoaparát vyššiu rýchlosť uzávierky a presnejšie automatické zaostrovanie.

Nový režim Motion Panorama prináša do tradičných panoramatických fotografií pohyb. Používatelia tak získavajú nový vizuálny zážitok z fotografie.

Ukážka fotografií Samsung Galaxy S7 a S7 edge

Zaostávať nemôžu ani dizajn a funkcie

Samsung Galaxy S7 bude mať uhlopriečku 5,1″ a Galaxy S7 edge uhlopriečku až 5,5 palca. Sú vyrobené z 3D skla a kovu. Toto prevedenie by malo zaručovať dlhú životnosť a dobré držanie v ruke. Nová funkcia displeja Always-On umožňuje používateľom zjednodušené, bezdotykové ovládanie.

Obe zariadenia majú vyššiu odolnosť proti vode a prachu (IP68) bez toho, aby to narušilo ich elegantný dizajn. Edge UX v zariadení Galaxy S7 edge poskytuje praktické a efektívnejšie ovládanie prostredníctvom jednoduchých skratiek k najobľúbenejším používateľským funkciám ako sú email, režim selfie, režim panoráma alebo aplikácie tretích strán.

Výkon najlepší z rodiny Galaxy

Samsung S7 aj S7 edge podporujú funkciu rýchleho nabíjania cez kábel aj bezdrôtovo. Obe novinky majú tiež hybridný slot, do ktorého môže používateľ vložiť SIM kartu i microSD kartu, a tak získať ďalšie úložisko o veľkosti až 200 GB. Vo vybraných krajinách je možné tento slot využiť pre duálnu SIM kartu.

Samsung upravil hardvér a softvér telefónov, aby optimalizoval ich herný výkon. Výkonný procesor a väčšia kapacita batérie zaisťujú dlhší čas na hranie, zatiaľ čo interný chladiaci systém zabraňuje prehrievaniu prístroja.

Nový doplnok pre hráčov Game Launcher umožňuje upravovať spotrebu batérie a minimalizovať notifikácie. Okrem toho môžu používatelia svoje herné zážitky nahrávať a svoje obrazovky zdieľať s ostatnými hráčmi. Vďaka spárovaniu s Vulkan API si užívatelia Galaxy S7 a Galaxy S7 edge užijú aj graficky náročné hry bez toho, aby príliš vyťažovali batériu.

Konektivita a Galaxy Experience

Či už je to bezproblémové prepojenie Galaxy S7 a Galaxy S7 edge s novými inteligentnými hodinkami Gear S2 Classic pre monitorovanie kondície, alebo prepojenie s Gear VR pre precestovanie sveta.

Spoločne so smartfónmi Galaxy S7 a Galaxy S7 edge používatelia získajú tiež službu pre mobilné platby Samsung Pay, ktorá je bezpečná, ľahká a akceptovaná takmer kdekoľvek. Samsung Pay funguje cez NFC (Near Field Communication), MST (Magnetic Secure Transmission) a technológiu čiarových kódov, čo sprístupňuje mobilné platby viacerým obchodníkom a spotrebiteľom ako kedykoľvek predtým. Služba je chránená riešením Samsung KNOX, snímaním odtlačkov prstov a pokročilou tokenizáciou.

Smartfóny Galaxy S7 a Galaxy S7 edge budú v predaji od polovice marca 2016. Podľa magazínu MôjAndroid.sk bude ich cena 699 eur za S7 a 799 eur za model S7 edge.

Tieto špičkové zariadenia si už môžete predobjednať a ak tak urobíte najneskôr do 10. marca, automaticky získate okuliare Gear VR zadarmo.

Samsung Gear 360

Kamera Samsung Gear 360 je vybavená duálnymi objektívmi s efektom rybieho oka, pričom oba majú 15-megapixelové snímače. Užívateľom tak umožňujú zachytiť 360° videá vo vysokom rozlíšení (3840×1920) a zároveň podporujú 30-megapixelové statické snímky.

Možno tiež zhotovovať 180° širokouhlé videá a obrázky s použitím iba jednej strany objektívu. Kamera Gear 360 je pripravená na ktorúkoľvek dennú dobu. Objektív Bright Lens F2.0 zachytáva snímky vo vysokom rozlíšení aj za zhoršených svetelných podmienok, v ktorých môžu používatelia vytvárať aj plne panoramatické videá.

Technické špecifikácie Samsung Galaxy S7 a S7 edge

  Galaxy S7 Galaxy S7 edge
OS Android 6.0 (Marshmallow)
Sieť LTE Cat.9 (450/50 Mbps)
Rozmery 142,4 x 69,6 x 7,9 mm, 152 g 150,9 x 72,6 x 7,7mm, 157 g
AP Osemjadrový (štyri 2,3GHz + štyri 1,6GHz), 64 bit, 14nm proces
Štvorjadrový (dve 2,15GHz + dve 1,6GHz), 64 bit, 14nm proces
Pamäť 4 GB RAM (LPDDR4), 32/64 GB (UFS 2.0) + microSD (až do 200 GB)
Displej 5,1” Quad HD Super
AMOLED2560 X 1440 (577 ppi)
5,5” Quad HD Super AMOLED
2560 X 1440 (534 ppi)
Obrazovka Edge
Fotoaparát Zadný: Dual Pixel 12 MP (F1.7), Smart OIS
Predný: 5 MP (F1.7)
Batéria 3000 mAh 3600 mAh
Rýchle nabíjanie cez kábel i bezdrôtovo
Bezdrôtové nabíjanie kompatibilné s WPC a PMA
Platba NFC, MST
Konektivita WiFi 802.11 a/b/g/n/ac (2.4/5 GHz), MIMO, Bluetooth® v 4.2 LE, ANT+, USB 2.0, NFC, lokalizácia
Senzory Akcelerometer, senzor priblíženia, svetlo RGB, kompas, gyro senzor, barometer, snímač odtlačkov prstov, Hallov senzor, HRM
Kód IP IP68
Audio MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA
Video MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM

zdroj: Samsung, gsmarena, MôjAndroid