Modular LEGO-Like Smartphone

Modular LEGO-Like Smartphone

Páči sa vám nový high-end telefón, ale má až priveľa vecí, ktoré nevyužijete? Načo potom kupovať takto drahé modely. Čo keby sa dal poskladať mobil, ktorý si nakonfigurujete presne podľa svojich predstáv a v prípade, že by ste chceli z neho dostať viac, jednoducho vymeníte súčiastky? Sledujte….

Dave Hakkens je holandský dizajnér a v hlave mu skrsla parádna myšlienka. Mobilná skladačka ako LEGO. Keď sa vám pokazí pamäť, anténa alebo baterka, jednoducho vymeníte takzvaný blok, za nový blok. Okrem toho týmto spôsobom môžete meniť aj samotnú konfiguráciu, nie len nefunkčné časti. Tým pádom nemusíte kupovať po roku či dvoch nový mobil, ale iba bloky, ktoré potrebujete.

Jeho nápad podporilo už viac ako 50.000 priaznivcov a napríklad jednou z nich bola aj Demi Lovato. Viem, nepodstatná informácia, ale určite som vás chalani potešil, keď práve sledujete na jej vygooglené fotky, však? Vráťme sa ale späť k LEGO mobilu.

Najbližším Dave-ovim cieľom je získať pozornosť výrobcov telefónov. A vytvoriť tak prvý koncept fungujúci na základe tejto myšlienky. Ak by to šlo, bolo by veľmi zaujímavé sledovať ako sa bude táto technológia vyvíjať. Čo poviete? Boli by ste za, keby sme si v budúcnosti vedeli smartfón prekonfigurovať jednoduchým preložením blokov?

tip na článok poslal: ticketforten