Zdá sa vám, že aj kvalitná fotografia, ktorú ste nahrali ako titulnú fotografiu vášho profilu je rozmazaná? Zvláštna komprimácia, ktorou facebook ničí všetky uploadované obrázky nastáva práve vtedy, keď sú iných rozmerov, ako je zobrazované miesto na stránke.

Preto si teraz pripravíme fotografie tak, aby po uploadnutí (aj keď vždy dôjde k drobnému znehodnoteniu oproti originálu) boli čo najlepšie. Ich šírka je v oboch prípadoch (a to v prípade fanstránky aj profilu) rovnaká a teda 850 px. Výška fotografie, ktorá sa bude zobrazovať na oboch stránkach je taktiež rovnaká a je to 315 px.

Rozdielne je prekrývanie titulnej fotky profilovou fotografiou, ktorá je pri fanstránke viac odsadená od ľavého okraja, než ako je to v prípade osobného profilu. Takisto je posunutá o niečo nižšie

Rozmer titulnej fotky na osobnom profile

rozmer titulnej fotky na profil facebook

Po prvom načítaní profilu sa však nezobrazuje hneď celá titulná fotografia, ale je z nej vidieť iba 145 px od spodnej časti. To znamená, že skryje zvyšných 170 px fotografie.

Ak by ste z nejakého dôvodu aj tu chceli mať kontrolu nad zobrazovanou oblasťou, môžete si svoj obrázok prispôsobiť tak, aby vám to čo najviac vyhovovalo. Napríklad tam dať nejaký text alebo iné informácie.

facebook profile cover photo size after loading

Profilová fotografia

Rozmery profilovej fotogorafie, ktorú uploadujete sú 180 x 180 px. Avšak zobrazovaná časť (kvôli olemovaniu) je 160 x 160 px.

Rozmer titulnej fotky na fanstránke

Samotná zobrazovaná veľkosť, ako sme spomínali, sa nelíši. Detailnejšie vám však popíšem aktuálne rozmery profilovej fotografie, ktorú na fanstránkach mnohokrát firmy alebo iné skupiny zatraktívnia práve tým, že vytvoria z týchto dvoch fotiek jednu koláž. Pri tvorení takýchto fotografií potrebujete poznať presné rozmery zobrazovaných oblastí, aby ste to vedeli v grafickom editore presne napasovať.

rozmer facebook cover fotky

Ako môže vyzerať váš profil / fanstránka?

Pozrite si zopár kreatívnych nápadov, ako sa dá spraviť výzor vašej fanstránky alebo profilu.

facebook cover photo creative example 01

facebook cover photo creative example 02

facebook cover photo creative example 03

facebook cover photo creative example 04

facebook cover photo creative example 05

facebook cover photo creative example 06

facebook cover photo creative example 07