mt-bonnell-house-mell-lawrence-architects-texas-02

Dizajnové štúdio Mell Lawrence Architects pretvorilo starý poschodový dom z roku 1981 na nádhernú priestrannú vilu. Prebúrali niekoľko priečok a na ploche 250 m2 tak vznikol naozaj veľký priestor na bývanie. Hlavnou myšlienkou bolo čo najviac denného svetla, takže sú samozrejmosťou väčšie okná a presklenné steny.

Vďaka veľkým hliníkovým oknám, získali nielen veľa svetla, ale aj pekný výhľad a spojenie s prírodou. V rámci obmedzeného rozpočtu, prijali také opatrenia, ako napríklad obyčajný vlnitý pozinkovaný plech na fasádu, no nevyzerá to najhoršie, čo poviete?!

Dvere sú posúvne, aby nezobrali z priestoru žiadne miesto, ale zasúvajú sa priamo do priečok. Ak si všimnete zaujímavé otvory v niektorých stenách, tak tie majú za úlohu nie len „otvoriť“ priestor, ale aj vyvolať pocit zvedavosti, čo sa to deje v druhej izbe.

mt-bonnell-house-mell-lawrence-architects-texas-10

Dom sa nachádza neďaleko Austinu v Texase. Terasovito upravený dvor dotvára poschodovú atmosféru a ponúka priestor na oddych či zábavu, ale posedenie s kamarátmi. Naozaj si je čo vybrať.

Možno by sa na zdalo, že veľké priestory budú pôsobiť prázdno, chladne a osamotene, ale aj napriek tomu, mám z tohto domu celkom príjemný a útulný pocit. Čo poviete? Páči sa Vám?….

Ak sa vám zdá tento dom príliš veľký, pozrite, ako sa dá efektívne bývať v byte s 8-izbami len na 40 m2

zdroj foto: homeadore.com, architecturalpolka.com