utulne byvanie
Škandinávsky štýl bývania je typický jednoduchosťou a svetlosťou. zdroj foto: casprezeny.sk
utulne byvanie
Škandinávsky štýl bývania je typický jednoduchosťou a svetlosťou. zdroj foto: casprezeny.sk

Ak sa prechádzate po svojom byte, či dome a máte pocit, že by to chcelo zmenu, nie ste zrejme ďaleko od pravdy, najmä ak už nejaký ten rok bývate a doteraz ste výraznú zmenu vôbec neriešili. Naše domovy si zariaďujeme tak, aby nám vyhovovali, no často je najväčším problémom samotný rozpočet.

Najmä cena rekonštrukcie nás tak núti všetko odkladať na neskôr, až budeme mať dostatok peňazí. Často však môžu aj drobné zásahy vyústiť do veľkej zmeny, po ktorej tak túžite. Pre nejedného z nás by tak najlepším riešením bolo najať architekta a odbornú firmu, najmä ak sa Vám páčia moderné interiéry. Takto by sme sa vyhli starostiam, čo kam umiestniť, ako ušetriť priestor, či aká farba stien je pre izby najvhodnejšia. Túto možnosť samozrejme máte, no vzhľadom na väčšinu obmedzených rodinných rozpočtov, by sa Vám rekonštrukcia predražila natoľko, že by ste ju museli splácať ešte dlhé roky.

zdroj foto: dumabyt.cz
zdroj foto: dumabyt.cz

Ak teda nemáme peniaze na odborníkov, musíme si pomôcť sami. Inšpirovať sa pokojne môžete aj fotografiami v časopisoch a na internete, no zrejme bude nutné Vašu predstavu prispôsobiť realite Vášho bytu. Viaceré možnosti ponúka aj moderný nábytok, ktorý vyčarí množstvo úložných priestorov aj v menšom byte. Práve tu totiž musíte využiť každý centimeter. Najmä staršie byty však nedovoľujú veľa zásahov do samotného rozloženia miestností. Tu musíte vylepšiť len súčasný stav, alebo si pripraviť nemalú hotovosť na väčšie zmeny.

moderne a utulne byvanie led interier dizajn

Ak však Vášmu domovu chcete dať jedinečné čaro, poslúžia Vám doplnky, no zázraky dokáže často aj svetlo. Kvalitné LED svietidlá naviac šetria aj Vaše peniaze.