villa-f-greece-01

Krásna moderná vila na pobreží gréckeho ostrova Rhodos. Architektonický skvost moderných stavieb súčasnosti, aj keď na mňa pôsobí až veľmi sterilne a nepohodlne….no rozhodne sa je na čo pozerať.

Tento otvorený „prístrešok“ navrhli v štúdiu Hornung & Jacobi. Do pobrežia a okolitej prírody veľmi nepasuje, ale na druhej strane pobrežie Rhodosu určite ozvláštnila. Horná mohutná časť nie je len strecha, ale nachádza sa v nej obytná časť, veľká manželský posteľ a krásny balkón s nerušeným výhľadom na široký oceán.

Ja by som sa v nej necítil príliš dobre, pretože mám radšej malé útulné „chatrčky“ s drevom a zeleňou. Avšak ak by ste podobnu vilu vlastnili a omrzela by vás studená architektúra, mohli by ste použiť svoje vlastné tapety na steny.

villa-f-greece-02

villa-f-greece-03

villa-f-greece-04

villa-f-greece-05

villa-f-greece-06

villa-f-greece-07

villa-f-greece-08

villa-f-greece-09

Hornung & Jacobi website

Páčil sa vám článok? Nezabudnite dať like alebo zdieľať. Aby som nezabudol, mám tu pre vás jeden z minulých článkov, ktorý by vás tiež mohol zaujímať. Nájdete v ňom telefónne vysielače zamaskované na krásne stromy. Sledujte stránku aj nabudúce, pripravujem pre vás ďalšie krásne miesta planéty, tentokrát trošku prírodnejšieho charakteru ako táto villa v Grécku.