girl-drives-volvo-truck-with-radio-controlV novej reklame, ktorá sa šíri internetom obrovskou rýchlosťou, si zašoférovalo 4 ročné dievčatko nákladné Volvo FMX, s ktorým narobila pekný neporiadok a výsledok z reklamy je naozaj parádny.

Pamätáte si na reklamu, v ktorej spravil svoju roznožku Jean-Claude Van Damme na zrkadlách dvoch kamiónov? Ďalší epický kúsok sa podarilo natočiť agentúre Forsman & Bodenfors zo Švédska, ktorá toto dielo vytvorila pre automobilku Volvo a divíziu Volvo Trucks.

18-tonový kolos za 150-tisíc € musel teda obstáť pri ťažkej skúške. Dievčatko Sophie ho podrobila naozaj tvrdých crash testom. Na pripravenej trati čakali betónové prekážky, voda, ale aj betónová stavba.

Agentúra spolu s automobilkou chceli poukázať na odolnosť nákladného vozidla Volvo FMX v akomkoľvek teréne a situácii. Preto 4 ročné dievčatko a riadenie cez diaľkové ovládanie len dotvorilo zaujímavosť celého projektu. V skutočnosti bolo samozrejme všetko dobre pripravené a načasované.

Ale aj tak, Volvo opäť ukázalo, že na jeho reklamy sa môžeme aj v budúcnosti tešiť. Mimochodom, inak by ste ani nevedeli, že nejaké nákladné auto s označením FMX existuje, však? Takže agentúra spravila svoju prácu na jednotku…

Pripomeňme si aj ukážku presného riadenia Volvo ťahačov s asistenčnými systémami.