German Cars Meeting SLOVAKIA RING 2015

2

Najväčší zraz fanúšikov nemeckých áut a koncernových značiek, ktorý sa toto leto konal na jedinom Slovenskom okruhu SLOVAKIA RING, bol naozaj výnimočne dobrým podujatím.

Na stretnutí boli hlavnými ťahákmi merané šprinty, drifty na okruhu a samozrejme time attack priamo na trati Slovakia Ring. Popri tom boli rôzne sprievodné súťaže ako napríklad najkrajšie auto zrazu, najhlučnejšie auto zrazu, taktiež najnižšie auto zrazu. Po akcii mala byť afterparty s live vystúpením Majka Spirita…

Vďaka spoločnosti ASUS som sa mohol zúčastniť tohto premiérového eventu, tak vám teraz priblížim túto akciu z pohľadu diváka.

Keď sme s kamarátom prišli na miesto, hneď nám na parkovisku bolo jasné, že si odnesieme kopec zážitkov, pretože okolo nás parkujúce Poršátka, M3-ky a upravené superšportové E46-tky a M6-tky nenechajú zatvorené ústa ani jedného chalana. Jednoducho autá, ktoré v bežnej premávke veľmi často neuvidíte a musíte pri pohľade na ne vysloviť „wow“.

Kým sme obzerali autá účastníkov meetingu, pomaly sa začali pripravovať súťaže. Najskôr sa meralo najhlučnejšie auto zrazu, avšak v tomto prípade organizátorov zradila technika. Prístroj na meranie decibelov museli nahradiť iPhone-om, ktorý samozrejme nemal šancu na hladké výfukové zvody a rezonátor vo väčšine meraných áut. Tak pri každom ukázal hranicu 103 dB.

Najnižšie auto sa meralo podliezaním drevenej mierky, ktorá spočiatku dávala šancu viacerým vozidlám. No ako sa centimetre znižovali, vypadávalo čoraz viac a viac zúčastnených. Nakoniec sa víťazom stalo old school Porsche s vyfučanými pneumatikami a plným kufrom fanúšikov. Nakoniec podliezol výšku 116 cm.

Nasledovalo vyhlásenie najkrajšieho auta zrazu, ktoré vyhralo staršie BMW 740i LONG hnedej farby v unikátnej prešívanej vanilkovej koži. Cez prestávku boli otvorené voľné jazdy a po nich nasledovalo SEXY Car Wash v dvoch etapách.

Počas týchto súťaží sa celý deň jazdili na trati všetky tri kategórie jázd: šprinty, drifty a time attack. V Paddocku menili chalani každú chvíľu zjazdené pneumatiky z driftov a na štartovnej rovinke si dvojice jazdcov merali zrýchlenie ich strojov. Každú chvíľu bolo cítiť spálenú gumu, či občasne zavanula aj zhorená spojka relatívne nových áut. Všetko čo na okruh patrí.

Celý deň na rozpálený asfalt pieklo slnko a atmosféra na Slovakia Ringu bola naozaj tropická. Takže boli z toho všetci už celkom vyčerpaní. Preto sa ku koncu meetingu po spanilej jazde po okruhu väčšina zo zúčastnených a návštevníkov rozišla na cestu domov. Koncert Majka Spirita musel byť zrušený práve z tohto dôvodu. Čo mne vôbec neprekážalo a súdiac podľa množstva ľudí, ktorí odišli, aj tak väčšine stačil celodenný program áut a na vystúpenie neboli zvedaví.

Prvý ročník stretnutia nemeckých automobiliek GCM 2015 hodnotím veľmi kladne. Pretože bolo celý deň naozaj čo robiť. Človek si mohol vybrať, čo ho viac zaujíma, z každej značky bolo veľmi veľa rôznych modelov, takže neomrzelo prechádzanie medzi nimi ani niekoľkokrát po sebe.

German Cars Meeting 2015 video

German Cars Meeting 2015 fotografie