Kedysi som písal článok Sen každého snowboardistu a dal som ho do rubriky future. Dnes už je to realita a kúpiť si takéto okuliare môžete hneď teraz. K tomu, aby ste natočili seba a svojich kamošov ako sa bláznite na zjazdovke nepotrebujete žiadne GoPro kamery, ani upevňovať si na prilbu tie vaše čo nosíte na dovolenku. Integrovaná kamera v okuliaroch vám dopraje maximálne pohodlie a záznam z videa bude reálne z vášho pohľadu.

Liquid Image Summit Series HD

Okuliare sú po nasadení na hlavu okamžite schopné nahrávať video v HD rozlíšení (720p). Záber je pekne širokouhlý – 136°, takže vám neunikne žiadny kúsok okolia. Okrem videa si môžete krásne momenty na horách zaznamenať aj na fotografie v rozlíšení 5Mpx. Videá a fotografie sa ukladajú na Micro SDHC karty. Ak sa rozhodnete nakrúcať celý deň, (a pribalená 4GB karta vás stačiť nebude) využite možnosť rozšírenia pamäti o MicroSD kartu s kapacitou do 32GB. Cez jediný USB konektor nabíjate batériu aj sťahujete dáta.

Spúšťanie nahrávania a fotografovanie ovládate tlačidlami na pravej strane okuliarov.  Indikátor vo vnútri vám znázorňuje, či je kamera vypnutá v Stand-by režime alebo nahráva. Indikátor upozorňuje aj na zhotovenie fotografie. Podľa zvoleného režimu sa zobrazuje na displeji ikonka fotoaparátu a kamery spolu s počtom snímok, takže vždy budete vedieť, čo kamera práve robí.

Okrem kamery plnia aj skutočnú funkciu okuliarov

Liquid Image Summit Series HD okuliare sú vyrobené z protizahmlievacieho dvojvrstvového skla a s irídiovými antireflexnými vrstvami pre presné prenášanie svetla. Vaše oči chránia nie len pred mrazom a ľadom, ale aj pred UV žiarením. Sklá z optického lexanu zaručujú až 100%-né zadržanie škodlivých lúčov. Okuliare sú odolné aj voči nárazom. Kamera je vodotesná, takže sneh, či mokrý dážď im nebude robiť problém. Dokonca ani krátkodobé ponorenie do vody.

Okuliare sú v dvoch farebných variantách – čierna a biela

Okuliare je možné modifikovať na radu MX pre letné outdorové športy. Výmena skiel, popruhov a prídavný chránič na nos spravia z nich dokonalé štýlové zariadenie na motocross či iné akčné športy.

Balenie obsahuje

  • okuliare Summit Series HD 720p
  • batéria Li-ion 1200mAh
  • 4GB mirco SDHC karta s čítačkou pre PC
  • synchronizačný a nabíjací micro USB kábel
  • audio video kábel na prenos videa a fotografií
  • náhradne dvojvrstvové protizahmlievacie sklo

Liquid Image získal cenu za rok 2011 – CES Innovations Awards for Personal Electronics

Liquid Image prináša revolúciu v nahrávaní  HD videa z vlastného pohľadu takzvaného POV.

Objednať okuliare z eshop.endy.sk