Samsung-60ghz--fastest-wifi

Samsung bude mať vo svojich zariadeniach 60GHz Wi-Fi s prenosom dát až 4,6Gb/s, čo to môže priniesť v komerčnej sfére?

Samsung pomaly prichádza k dokončeniu vývoja novej bezdrôtovej siete. 60GHz-ová Wi-Fi s rýchlosťou v prepočte 575 MB za sekundu (aby ste si to vedeli lepšie predstaviť) , bude 5x rýchlejšia ako doterajšie 2,4 GHz alebo 5 GHz siete.

Film stiahnutý za 2-3 sekundy

Prenos dát, medzi takýmito zariadeniami bude bleskový, napríklad súbor s veľkosťou 1GB ste schopní odoslať alebo prijať za menej ako 3 sekundy. Vďaka takejto rýchlosti je možné aj streamovanie videí vo vysokom rozlíšení v reálnom čase bez omeškania.

Prečo neprišla rýchla Wi-Fi skôr?

Kvôli milimetrovým vlnám, ktoré sa šíria v priamom smere, majú slabú schopnosť prieniku a sú náchylné k vybočeniu, čo má za následok zlý signál a obmedzený prenos dát, sa doteraz 60GHz sieť na komerčnom trhu medzi zariadeniami nemohla použiť.

Samsung využil milimetrové vlny s okrúhlym tvarom, pripojil k tomu najmodernejšie technológie a anténu, ktorá lúč vysiela v širokom pokrytí. Kvalita signálu je zvýšená vďaka mikrotechnológii, ktorá ovláda vysielajúci lúč a ten vie optimalizovať komunikačný modul za menej než 1/3000 sekundy. Že tomu aj tak nerozumiete? Nevadí, pre užívateľa je hlavné, aby to fungovalo.

Viete, že… Samsung taktiež vyvinul ako prvý na svete metódu, ktorá umožňuje pripojiť k sieti viac zariadení naraz?

Samsung by mal byť schopný vybaviť svoje zariadenia takouto bezdrôtovou technológiou v prebehu budúceho roka. Využitie vidia v takmer všetkých odvetviach. Od domácich Smart TV, cez špecializované zariadenia v nemocniciach, až po telekomunikačné produkty.

Samsung-60ghz-wifi

zdroj: Tlačová správa Samsung