nočný stolík pre bezdrôtové nabíjanie

DIY je značka pre výrobky, ktoré si dokážete urobiť doma. Tak je to aj v tomto prípade, stačí stolík, ktorý sa nebojíte rozrezať a môžete si spraviť veľmi zaujímavý nábytok, ktorý vám bude závidieť každý geek.

Čo je bezdrôtové nabíjanie?

Ide o pomerne novú záležitosť, ktorá umožňuje bezdrôtové nabíjanie. Mnohým sa to môže zdať ako nonsens, ale nie je to sci-fi, veru nie. Máme na tomto svete už totiž nabíjačky, ktoré nabíjajú prístroje pomocou šírenia energie vzduchom. S touto prevratnou technológiou prekvapila trh americká spoločnosť Witricity.

Ak ste počuli príbehy o tom, ako Nikola Tesla kedysi dávno šíril energiu vzduchom, tak to je presne ono. Je viacero variantov konca Teslovho skúmania, ale zdá sa, že nebol ďaleko od toho, aby vymyslel sofistikované prenášanie energie. Bohužiaľ mu v tom bolo zabránené.

Či už je to tak, alebo mal Tesla mal iba teoretické vedomosti, ktoré nedokázal použiť do praxe je to jedno. Pretože dnes už sa verejne ukázalo, že to naozaj funguje a je to možné.

Túto technológiu už používa aj Nokia, disponuje s ňou aj Samsung Galaxy S4 a rozmýšľa nad jej použitím vo svojich zariadeniach aj Apple.

Potom bude takýto návod, ako premeniť stôl na praktický prístroj, veľmi užitočný a niekedy sa sem možno vrátite pozrieť si to znova. Je to lacné riešenie, pomerne jednoduché a keď ste šikovní aj rýchle.