iXoost-iPhone-dock-system-01

iXoost-iPhone-dock-system-01To čo vidíte na obrázku je skutočne to, čo si myslíte. Dokovacia stanica pre iPhoneiPad v tvare výfukových zvodov – a nie hocijakých, ale práve z Formule 1. Keď hovorím, že z F1 tak skutočne ide o originálne diely používané v najprestížnejších pretekoch na svete. Koho napadlo vyrobiť niečo také?

No predsa spoločnosť s vizuálne podobným názvom ako samotné mobilné zariadenia, ktoré sa tam budú pripájať, a síce iXoost. Je to firma z Modeny pre ktorú navrhovali túto dokovaciu stanicu dizajnéri Matteo PaniniMirco Pecorari.

Keď už, tak poriadne. Existujú hneď 3 verzie tejto hračky. Závisí to od typu, ktorý si vyberiete a teda od motorov, z ktorých to bolo vyrobené a to V8, V10 a V12. Jeden výfukový zvod na dva valce a hneď tu máme dokovacie stanice so 4,5 a 6 rúrami, respektíve reproduktormi. Pretože v každom zvode je jeden reproduktor.

iXoost-iPhone-dock-system-02

Napadlo to aj vás? Pre boha, to koľko môže stáť, ak je to skutočne z originálov Formule 1? Tak tu je odpoveď a nie je veľmi zarážajúca, ak sledujete F1 a videli ste koľko stojí jedno „laminátové“ krídlo. Podľa počtu zvodov/reproduktorov sú ocenené dokovacie stanice následovne: 5.000,- EUR / 6.500,- EUR / 8.000,-EUR bez DPH.

Tak čo, kúpite si dokovaciu stanicu alebo rodinný automobil ? :]

iXoost-iPhone-dock-system-03

iXoost-iPhone-dock-system-04

iXoost-iPhone-dock-system-05

iXoost-iPhone-dock-system-06

iXoost-iPhone-dock-system-07

iXoost-iPhone-dock-system-08

Technické špecifikácie reproduktorov nájdete tu.