Kazachstan travel photo

V piatej časti seriálu Travel Photos vás vďaka výberu fotografií od Jimmyho Nelsona zavediem do drsnej, ale zato čarokrásnej krajiny Kazachstan.

Jimmy Nelson má úchylku, alebo skôr záľubu, fotografovať divoké národnostné kmene, ktoré žijú aj dnes na míle ďaleko od civilizácie. Ich svet a kultúra pomaly mizne. Možno aj preto cíti Jimmy potrebu zachytiť tieto tajomné životy ľudí na fotografie. Tomuto úžasnému projektu dal názov Before They Pass Away – čo hovorí už samo o sebe o tom, aké kmene nájdete na jeho snímkach.

Z jeho cestovateľskej, naozaj bohatej zbierky všemožných kultúr, sa mi najviac páčili Kazaši, žijúci na hraniciach Mongolska. Atmosféra z týchto fotografií bola pre mňa najviac chytľavá a nemohol som sa vynadívať na jeho fotografie. Je pravda, že to vo veľkej miere podfarbili aj samotné ťažké príbehy Kazachov, ktoré sa dajú čítať z vrások na ich tvárach. Vychutnajte si preto teraz ich príbeh a na konci článku vás bude čakať link, pre ostatné kmene, ktoré zachoval Jimmy v pamäti skôr, ako úplne zaniknú.

Kazachstan photo 01

Kazachstan photo 02

Kazachstan photo 03

Kazachstan photo 04

Kazachstan photo 05

Kazachstan photo 06

Kazachstan photo 07

Kazachstan photo 08

Kazachstan photo 09

Kazachstan photo 10

Kazachstan photo 11

Kazachstan photo 12

Kazachstan photo 13

Kazachstan photo 14

Kazachstan photo 15

Kazachstan photo 16

Kazachstan photo 17

Kazachstan photo 18

::: Befor They.com :::