Dynamickosť na fotke sa často vyjadruje práve silnými kontrastnými farbami. Neviem si predstaviť krásnu kyticu so žiarivými farbami v čiernobielom prevedení. Naopak mnohé ďalšie fotografie sú bez farieb oveľa emotívnejšie a vtiahnu vás do deja oveľa viac. Avšak prevod do čiernobielej nie je vždy jednoduchý.

Aj najzákladnejší program na editáciu fotografií vám dokáže upraviť vaše snímky do sivého odtieňu. Dokonca aj samotné fotoaparáty vedia nafotiť snímanú situáciu s čiernobielym efektom. Tajomstvo čiernobielej fotografie je práve v prevode farebných kanálov, ktoré môžu všetko pokaziť, ale aj zdôrazniť práve to, čo potrebujete.

Nafotili ste svoju polovičku pred zelenou „stenou“ z kríkov a stromov niekde v parku? Chceli ste z toho vyčarovať umeleckú fotografiu, a tak prvé čo vás napadlo bolo kliknúť na efekt black&white?  No pozadie splývalo s fotografovaným objektom? Skúste sa pohrať s prechodom zeleného farebného kanálu a nájsť tak optimálnu sýtosť, aby vyniklo iba to, čo potrebujete.

Vybral som pre vás to najlepšie, čo som videl za posledných pár dní. Čaká vás tridsať fotografií od umelcov, ktorí presne vedia, ako treba nastaviť každý kanál, aby to vyzeralo čo najlepšie.

Nechajte sa inšpirovať….

by Tomas Morkes

by Nikki Johnson

by Gorazd Golob

by Petr Frohlich

by Dmitry Ageev

by Nina Papiorek

by Brian Day

by Pedro Verez Silva

by Doco Photo

by David Lloyd

by Tim Peare

by Tim Tadder

by Peter Fauldand

by noname

by Jeff Clay

by Kevin Saint Grey

by Stephane Suisse

by noname

by Dhiren Babaria

by Spider Awards

by Kim Cloutier

by Martin Stavars

by Laura

by Paul Politis

by Rick Leche

by Lussincint

by Stacy Keibler

by iNeedChemicalX

by Holy Rage

by Ralf Moritz

Dúfam, že sa vám fotografie páčili. Pravidelne budem prispievať takýmito článkami a prinášať vám tak mnoho zaujímavých obrázkov spolu s linkami na samotných autorov.