Bentley advertisement recording by iPhone 06

Ťažko by ste sa odhodlali natočiť reklamný spot, pre takú prominentnú firmu akou je Bentley, len na mobilný telefón. Možno tak ešte stredoškolský projekt alebo scénku na maturitu. Možné to však je a či to vyzerá aj pekne, to už si pozrite sami.

Hlavnou myšlienkou tohto projektu je ukážka, že v Bentley máte dostatok inteligentnej technológie, s ktorou môžete pracovať. Nemusíte si teda nosiť pracovný tablet so sebou, ale jednoduchým stlačením gombíku vám model Bentley Mulsanne vytvorí pohodlné pracovisko priamo na zadným sedadlách.

Bentley advertisement recording by iPhone 05

Samozrejme, že reklamný spot nebol natáčaný len tak z ruky, ako ste si to určite po prečítaní názvu predstavovali. Áno aj ja som si myslel, že to bude amatérska práca. No využili najmodernejšiu techniku v podobe stabilizačných zariadení a redukcií na objektív.

Bentley advertisement recording by iPhone 01

Bentley advertisement recording by iPhone 02

Bentley advertisement recording by iPhone 03

Nech už si pomohli akokoľvek, natáčané to bolo na iPhone 5S a strihané s iPadom Air. Výsledok je naozaj bez chýb a keby sa vás niekto po reklame opýtal, čím to bolo nahrávané a vy by ste nevedeli, len ťažko by vás napadol mobilný telefón. Aj keď som už videl podobné porovnávania nahrávok hi-tech kamier a Samsungu Galaxy Note3, predsa len sa telefóny nikdy nedostanú na úroveň profesionálnych video zariadení.

Bentley advertisement recording by iPhone 04

Bentley advertisement recording by iPhone 07

Toto video je však dôkazom, že nám chytré telefóny dnešnej doby, dokážu zaznamenať čistý a detailný záznam (aspoň cez deň, počas silného slnečného svetla).