Takmer na každej stránke venovanej androidom je spomenutá táto novinka. Nie je to totiž aktualizácia nejakej aplikácie, ale ide o celý Android Market. Okrem bezpečnosti sa určite zlepšilo aj užívateľské rozhranie. Možno je to len tou zmenou, ale mám pocit, že je to všetko akési prehľadnejšie a logickejšie. Vyskúšajte si aktualizovať ten svoj, určite vás nová verzia poteší.

Najviditeľnejším krokom v bezpečnosti je požadovanie PIN kódu pri kúpe aplikácií. Malo by sa tak zabrániť neoprávnenému kupovaniu aplikácií či hier iným užívateľom ako vami. Aj keď teoreticky by deti mohli poklikať a pokupovať hry, no myslím, že väčšina smartfónov je osobných a nepoužíva ich viacero používateľov.

Určite nebudete prekvapení, ak vám oznámim, že tlačítko +1 nájdete aj pri hodnotení každej aplikácie. Sledovať kam všade sa dostáva toto tlačítko je celkom zaujímavé. Pripomína mi to začiatky facebooku, keď sa „Páči sa mi to“ začalo objavovať aj na veľkých spravodajských portáloch.

V aktualizácii však túto novinku nenájdete, preto si stiahnite nový Android Market cez odkaz alebo QR kód (od môjandroid.sk). Inštaláciu povoľte, súbor môj telefón označil, že je od neznámeho autora, ale prebehlo všetko v poriadku a funguje to ako má.

Páči sa mi, že aplikácie sa vám zobrazia v dvoch /na ležato až v troch/ stĺpcoch a tak je to oveľa prehľadnejšie. Takisto sa dá pekne „slajdovať“ do boku. Prechádzať budete oknami -> Kategórie -> Vybrané /úvodná obrazovka/ -> Najobľúbenejšie platené -> Najobľúbenejšie bezplatné -> Najpredávanejšie -> Trendy.

Stiahnite Android Market kliknutím tu

Zosnímajte si tento QR kód a sťahujte rovno do telefónu:QR kód pre stiahnutie novej verzia Android Marketu