Dovolím si tvrdiť, že najznámejší program na úpravu fotografií a tvorby grafiky má novú verziu CS6. Tentokrát je na stiahnutie z Adobe Labs úplne zadarmo (trial). Stačí si vybrať správnu verziu, začať sťahovať a po inštalácii si vychutnať nové prostredie a hlavne funkcie. Aby ste nesťahovali zbytočne, pozrite vo videu, či sa oplatí vyskúšať beta verziu.

CS6-tka vyladila spoluprácu s počítačom na vylepšenie výkonu a pribudli do nej veľmi zaujímavé nástroje. Na prvý pohľad si však všimnete hlavne nové grafické užívateľské prostredie, ktoré je podobne ako u Lightroom tmavé. Beta verzia obsahuje všetko, čo bude mať finálny Adobe Photoshop CS6 a CS6 Extended. To sú hlavne nové funkcie spracovania obrazu a zaujímavé 3D možnosti.

Čo mňa najviac potešilo je, že v prípade pádu programu (čo sa mi stalo za týždeň testovania asi 3x) nestratíte svoje údaje. Konečne v Adobe zapracovali – nie je to doslova autosave, že vám ukladá do toho istého dokumentu novšie a novšie verzie vášho rozpracovaného projektu, ale v prípade spomínaného pádu, vytvorí Photoshop súbor vasprojekt-recovered.psd, kde sú uložené aj vaše najposlednejšie kroky.


No čo, páči sa vám nový Photoshop CS6? Tak ho vyskúšajte.
A mimochodom, len tak medzi nami k úplne nepodstatnej veci, ikonka na plocha je naozaj škaredá :P

Photoshop CS6 beta Win/Mac