Evian baby
Evian baby

Minerálnu vodu predávajú tancujúce batoľatá na kolieskových korčuliach. Pozrite si videá.

Chcete byť fit ako batoľatá na korčuliach? Pite minerálnu vodu Evian, odkazuje jej výrobca. Novú kampaň postavil na vlastnom nápade spred desiatich rokov: spotrebiteľov má presvedčiť niekoľko desiatok detí v plienkach. Píše o tom The Inspiration Room.

 

Novú kampaň od parížskej agentúry Betc Euro RSCG tvorí niekoľko virálnych videí. Najdlhšie z nich sa začína textom na ružovom pozadí „Poďme zistiť, aký efekt má Evian na vaše telo“. Nasleduje záber na starý magnetofón, z ktorého hrá pesnička Rapper’s Delight od Dan The Automator. Batoľatá na kolieskových korčuliach predvádzajú rôzne akrobatické kúsky. Video sa končí claimom Live young. Od jeho uvedenia si ho stihli pozrieť viac ako tri milióny ľudí a podľa portálu AdAge patrí v celosvetovom meradle medzi najúspešnejšie viraly za minulý týždeň.

Ďalšie videá vyzerajú ako amatérske domáce filmy. Hrdí rodičia a súrodenci nakrúcajú bábätká, ktoré ešte nevedia poriadne chodiť, keď zrazu začnú stvárať neuveriteľné tanečné kúsky ako moonwalking či breakdance. Všetky minifilmy odkazujú užívateľov na stránku www.evianliveyoung.com s making-of videami a krátkymi „rozhovormi“ s troma hlavnými predstaviteľmi kampane. Batoľatá Tom Morse, Anna Capolavoro a Vincent Huyng majú okrem toho profily na Facebooku.

Filmovania Roller Babies sa celkovo zúčastnilo 94 detí. Kampaň je voľným pokračovaním série Water Babies z roku 1998. Evian pred desiatimi rokmi použil v reklame batoľatá, ktoré v obrovskom bazéne predviedli zostavu v synchronizovanom plávaní. Reklama v roku 1999 získala cenu Epica a bronzového leva v kategórii Film na festivale Cannes Lions.

zdroj: medialne.sk