horus_trade_tapety_02

Bývať niekde musíme, a ak ešte aj tento náš domov spĺňa všetky naše želania je to ideálne. Kompromisy však musíme neraz robiť aj tu.

Dôvodom sú hlavne financie. Kvôli nedostatku peňazí musíme premýšľať nad každým detailom, ktorý by znamenal okresanie iného vybavenia. Stavba domu tak predstavuje záťaž, s ktorou sa väčšina z nás musí popasovať.

Ak sa však do toho vrhnete svojpomocne, môžete výrazne ušetriť. Už pri výbere projektu však myslite na všetky svoje potreby. Všetkým požiadavkám zrejme nevyhoviete, no stanovte si zoznam, čo je pre Vás najdôležitejšie. Ušetriť na stavbe môžete vlastným pričinením, no ak Vám chýba čas, alebo zručnosti, radšej nič neriskujte. V tomto prípade je ideálnym riešením nechať si dom postaviť.  Vďaka najlacnejšiemu domu na kľúč môžete aj výrazne ušetriť, stačí len nájsť správnu spoločnosť s dlhoročnými skúsenosťami. Aj v tomto prípade však musíte držať dohľad nad prácami. Jednak aby napredovali tak, ako si to predstavujete a samozrejme treba dozrieť aj na kvalitu. Aj ak nie ste stavbár určite viete, že krivá dlažba v kúpeľni nie je len estetickým problémom.

V rodinnom dome často riešime aj krb. Ak Vám jeho realizáciu rozpočet nedovolil, prípadne po rokoch bývania by ste si vedeli predstaviť sedieť pri horiacom plameni, nemusíte hneď riešiť nákladné zásahy do stavby. Riešenie predstavuje krb na biolieh. Tieto biokrby predstavujú riešenie nielen do domov, kde nie je možné, prípadne by bolo nákladné, riešiť pripojenie na komín, ale môžete ho mať aj v byte.

zdroj: PR článok