Britský dobrodruh Bear Grylls, ktorý je známy z dokumentárneho seriálu Ultimate Survival (2006), sa v najnovšej epizóde tohto seriálu z dielne Discovery zranil a museli ho previezť leteckou službou.

Napriek tomu, že v minulosti sa dostal do nebezpečnej blízkosti obrovského krokodíla v Austrálii a napríklad pri Papue-Novej Guinei ho ohrozovali žraloky, tentoraz nebolo dôvodom zranenia žiadne zviera. Gryllsovi totiž v Kanade na nohu spadla kamera. Tridsaťšesťročný dobrodruh sa v miestnych horách kĺzal po snehu, pričom sa malým čakanom zachytil o ľad. V tej chvíli sa len pár centimetrov od jeho hlavy prehnala kamera, ktorá mu trafila nohu. Kosť mu však našťastie nezlomila. „Bolo to varovanie,“ povedal po incidente Grylls.

Bývalý vojak nakrútil pre Discovery už 65 častí seriálu Ultimate Survival. V každej epizóde bojuje sám o prežitie na rôznych miestach planéty. Svojpomocne si zakladá oheň, loví zvieratá, aby sa najedol, stavia si príbytky a využíva vlastné znalosti na to, aby sa dostal z opusteného miesta naspäť do civilizácie. Discovery tento rok uviedlo aj časť, v ktorej divákom priblížili, ako sa seriál nakrúca, a tiež epizódu, kde Gryllsa sprevádzajú dvaja fanúšikovia. Otec troch synov bude v seriáli Ultimate Survival účinkovať aj naďalej. Na september televízia pripravuje nakrúcanie ďalších 10 častí.

zdroj: aktuality.sk