V lete roku 2009 uzrela svetlo hráčskych monitorov hra menom Trine. Neuveriteľné, ako chytila trojrozmerná 2D fantasy akcia niektorých hráčov. Ohlasy boli také pozitívne, že tento mesiac vychádza nové pokračovanie Trine 2. Rozprávková grafika, logické hlavolamy počas prechádzania levelov, množstvo príšer, ale aj dobrá hudba a kúzelná atmosféra. Toto všetko robí z jednoduchej hry, zábavu na večerné posedenie.

Charakteristika hry

Dej vás postaví znova do úloh čarodejníka, krásnej zlodejky a urputného bojovníka. Každý vie niečo iné, každý má svoj štýl. Hrať môžete (offline) samostatne alebo (online) aj v trojici a navzájom si pomáhať.

Čarodejník vytvára objekty a presúva ich pomocou kúziel a levitácie. Stretnete sa s úlohami, kedy budete musieť premiestniť list rastliny, po ktorom preskáčete vyššie. Alebo odkloníte smer vody, či vetra tak, aby vám to splnilo účel a dostali ste sa ďalej.

Zlodejka je rýchla, svižná a presná. Dokáže sa šplhať po lianách a strieľať šípom na dlhé vzdialenosti. Skúsenosťami sa dostanete na úroveň, kedy sa v tieni skryje goblitom (protivníkom) a keď nebudú mať ani tušenie kde ste, zaútočíte!

Bojovník je zase ideálny na deštrukciu. Ochranným štítom odrazí každý útok a zasadí nečakane mocný úder priamo na nepriateľa. Využite jeho ťažké kladivo na uvoľnenie cesty, alebo sa popasujte s najťažšími bossmi.

Hra stavia na fyzikálnom modely, ktorý slúži ako na riešenie puzzle. Všetko čo je na obrazovke má zmysel. Môžete hýbať vecami, presúvať predmetmi na zemi, či rastlinami vo vzduchu. Prelejte vodu do semienka a vyrastie vám kvetina, odkloňte oheň a prešmyknite sa cez puklinu v stene. Robte to, čo vás napadne, inak sa ďalej nedostanete!

V tomto diely Trine 2 vás čakajú nové dobrodružstvá, logické problémy, realistickejšie pohyby. Hrdinom pribudli rôzne schopnosti a pôvabné scenérie s nádherne animovaným prostredím vás vtiahnu do deja.

Minimálne požiadavky

Operačný systém: Windows XP / Vista / 7
Procesor: 2 GHz CPU
Pamäť: 1 GB RAM
HDD: 1.5 GB miesta na disku
Grafika: Grafická karta s podporou Shader Model 3.0 (ATi Radeon HD 2400, NVIDIA GeForce 7600, Intel HD Graphics 3000)
DirectX 9.0c

 Plusy

  • super atmosféra a hudba
  • vývoj postáv a ich zručnosti
  • rozprávkové animácie
  • rýchle načítavanie hry a misií
  • dobré a hlavne jednoduché ovládanie

 Mínusy

  • miestami až priveľmi presvetlená grafika
  • opakujúce sa úlohy začnú byť otravné

Celkovo je to však jedna z hier, ktorá ma po nainštalovaní veľmi milo prekvapila. Čakal som od nej menej… len nejakú „hopsačku“, ktorú zatvorím za pár minút, no pristihol som sa po niekoľkých hodinách hrania, že by som sa mal vrátiť do normálneho sveta.