Zaklínač 3 prichádza s nádhernou grafikou

0

Zaklínač. Jedna z mojich najobľúbenejších herných sérií. Možno aj preto, že prvého dielu som sa nemohol nabažiť a v českom jazyku to bol naozaj parádny zážitok z príbehu.

Tretie pokračovanie života o Geraltovi z Rivie je už hotové a pre nedočkavých hráčov som nazbieral nejaké materiály z hry Zaklínač 3: Divoký hon.

O čom je Zaklínač 3?

Vstúpite do role profesionálneho nájomného zabijáka monštier. Zaklínač 3: Divoký Hon je RPG hra, ktorá ponúkne hráčom úplne nový otvorený svet, založený rovnako ako jeho dva predchádzajúce diely na prepracovanom príbehu, ktorý je zasadený do skutočne úžasného fantasy prostredia plného zmysluplných volieb smerujúcich k zodpovedajúcim následkom.

Geralta z Rivie bol vyzvaný, aby našiel Dieťa spomínané v Proroctve, ktoré sa nachádza na neznámom mieste niekde v ohromnom otvorenom svete plnom obchodných miest, ostrovov obsadených pirátskymi Vikingmi, nebezpečných horských priesmykov a zabudnutých jaskýň.

Kľúčové prvky v hre Zaklínač 3: Divoký hon

  • Gigantický otvorený svet bez hraníc plný príšer, ktoré môžete zabíjať.
  • Nesmierne prepracovaný a rozvinutý príbeh, ktorý pokrýva viac, než 100 hodín herného času.
  • Komplexný taktický súbojový systém s bohatou interaktivitou.
  • Detailné audiovizuálne spracovanie novej generácie, ktoré zmení štandardy celého žánru.
  • Filmová kvalita dialógov a animovaných sekvencií.

Zopár zaujímavosti

Ako to už býva zvykom, realistické striedanie dňa a noci obsahuje aj tento nový diel. Ak máte strach z temných kútov lesa, v ktorých na vás čakajú doposiaľ neobjavené príšery, môžete si vždy niekde odpočinúť a pokračovať až v ďalšom dni za svitania. 24 hodín v hre predstavuje v našom skutočnom svete 1,5 hodiny. Nie je to ani málo, ale ani veľa, aby sme sa nemohli dočkať kedy sa konečne zotmie a začne sa konať príšerné divadlo.zaklinac-3-divoky-hon

Lode v hre bude možné ničiť, respektíve poškodiť počas plavby, až do úplného potopenia. Kone budú prejavovať skutočné emócie, pri zľaknutí vás môžu kopnutím zraniť. Váš kôň má totiž panic meter (od slova panika, nie panic), keď je nervózny mali by ste ho upokojiť. Počas boja na ich chrbte môžete pri rýchlej jazde niekomu oddeliť hlavu od tela. Čo by to bola za hra, keby ste si nemohli vytuningovať svoj povoz? Aj v zaklínačovi si môžete upraviť doplnky na vašom postroji, ktoré bude niesť kôň.

Prostredie, ktoré vás vtiahne do seba

zaklinac-3-scenery-title

Screenshoty z hry Zaklínač 3

Nežnejšia časť z hry

Geralt sa ako správny muž občas musí poriadne odreagovať, nehovoriac o tom, že sa mu krásky ponúkajú. Kto hral prvý alebo druhý diel vie, že táto hra nie je vhodná na vysielanie pred 22-hodinou :) Preto ochutnávka z nežného sveta Geraltovho príbehu nesmie chýbať v tomto článku.

zaklinac-3-girls-05

Geralt sa už blíži

Velkolepé divadlo si môžete užiť za približne 39,-EUR, už 19. mája, kedy sa oficiálne začne Zaklínač 3 predávať. Samozrejmosťou sú platformy Xbox, PS4 a na RPG najlepšia PC verzia.

Zaklínač 3 TV spot

Zaklínač 3 gameplay – ukážka z hry