Poznáte to: platenie bezkontaktnými žetónmi, hodinkami, či kupovanie letenky priložením mobilného telefónu. SONY však túto NFC technológiu využilo oveľa efektívnejšie. Vytvorilo Xperia Smart Tags – žetóny, ktoré spolupracujú s telefónmi Xperia (model musí podporovať NFC). Funguje to na princípe profilov. Priložíte telefón k žetónu a mobil sa vám nastaví na požadované parametre.

Xperia Smart Tags uvidíme na trhu v lete tohto roku a približná cena by mala byť 30 dolárov. Pričom sú v balení 4 kusy rôznej farby, aby ste ich vedeli odlíšiť.  Každý môže zmeniť nastavenia telefónu inak. Zaveste si jeden ku vchodovým dverám a keď pôjdete von, priložením aktivujete silnejšie zvonenie, vypnete Wi-Fi a zapnete dátové služby. Môžete to rôzne kombinovať. Žetón v aute sa určite hodí na automatické zapnutie navigácie (len priložením).

Robíte to aj vy? Pred spaním vždy nastavujete budík a zapínate letový režim, aby vás telefón v noci nevyrušoval? Jednoduché položenie telefónu na stolík, kde bude inteligentný žetón, nastaví budík, vypne dátové služby aj Wi-Fi. Kombinujte, hrajte sa, využívajte túto službu naplno. Sony Xperia S si takúto fičúrku zaslúži, veď to je špičkový telefón.

zdroj: itnews