Karbónové fólie zaznamenali v poslednom období veľký boom a teda aj dopyt. To zapríčinilo, že cena (či už originálnych, alebo napodobených) fólií výrazne klesla. Samozrejme okrem najčastejšie polepených áut, som už videl aj amatérsky redizajnovaný notebook, či myš. Lenovo vám teraz ponúka karbónový štýl priamo z výrobnej pece – a to rovno ultrabook. Ako vyzerá a akými parametrami disponuje?

Lenovo tu je už so svojou radou ThinkPad X1 viac ako rok. Kto si zvykol na odlišný thinkpad dizajn, tak ho určite poteší aj fakt, že príde na trh nový ultrabook v karbonovom prevedení. Pohodlnejšie sa vám bude pracovať na väčšom touchpade a konektory nájdete na bočných stranách ultrabooku, takže zapojenie USB, či kariet bude jednoduchšie.

Novinky

Najviac poteší zmena technológie nabíjania. Tá nová s názvom RapidCharge totiž dokáže nabiť batériu za niečo viac ako 1/2 hodinu. Spomínaný karbón nie je síce čistý originál aký sa používa v lietadlách a F1, ale je dosť kvalitný nato, aby bol ľahší a tvrdší ako hliník a iné zliatiny. To sa odzrkadlilo aj na váhe a nový ultrabook Lenovo je najľahší vo svojej kategórii. Jeho váha 1,5 kg je priam ako pierko, keď si zoberiem, že môj notebook ma cca 4 kilá.

Rozlíšenie obrazovky sa zasa zväčšilo o niekoľko pixelov a to na celkových 1600 x 900. Poháňať ho budú nové procesory Ivy Bridge a disponovať bude mnohými vylepšeniami. Ďalšie podrobné  technické špecifikácie a ani cena neboli zatiaľ odhalené. Zálusk si naň môžete robiť už počas tohto leta.