samsung-galaxy-s-duos-title

samsung-galaxy-s-duos-title

Samsung predstavuje nový telefón z rady Galaxy a ide hneď o zaujímavý kúsok s podporou dvoch SIM kariet. Takže je vhodný pre mladých manažérov alebo aj ľudí, ktorí si spoja svoje pracovné číslo s tým súkromným a nebudú im prekážať vo vačku dva telefóny. Pozrime sa naň bližšie.

So Samsung GALAXY S DUOS môžete v jednej chvíli používať dve telefónne čísla a kedykoľvek prepínať medzi SIM kartami a využívať tak výhodnejšie tarify. Na Slovensku sa začne predávať v priebehu septembra za odporúčanú cenu 279,- EUR.

S DUOS ponúka osobitý štýl a výkon, aký používatelia od inteligentných telefónov radu GALAXY očakávajú. Ponúka tiež výhody súčasného použitia dvoch SIM kariet, čo umožňuje ešte väčšiu flexibilitu pri komunikácii s okolím. Funkcia operačného systému Android 4.0 ponúka tiež nové menu s grafickými efektmi.

Dual SIM Always

Táto funkcia umožňuje prijať hovor na jednom čísle a zostať pritom zároveň na príjme na čísle druhom, takže zvládnete všetky vaše pracovné i súkromné povinnosti bez toho, aby ste pritom zmeškali jediný hovor. Táto funkcia prispieva k pohodliu pri výbere SIM karty, z ktorej je volanie podľa vášho tarifu momentálne výhodnejšie, pretože medzi oboma SIM kartami môžete kedykoľvek jednoducho prepínať.

samsung-galaxy-s-duos-photo

Čo ho poháňa

Zaoblené hrany a hladká povrchová úprava s keramickým vzhľadom dodávajú prístroju elegantný vzhľad. Procesor s frekvenciou 1 GHz a batéria s kapacitou 1500 mAh umožňujú pri multitaskingu svižne prepínať medzi najčastejšie používanými aplikáciami a vnútorná pamäť s veľkosťou 4 GB poskytuje dostatok priestoru pre vaše obľúbené obrázky a videá.

Čo na ňom oceníte

Štvorpalcový displej ponúka komfortný zážitok, či už pri prezeraní internetu, čítaní e-mailov, alebo prezeraní fotografií a je ideálny pre sledovanie videa alebo fotografií nasnímaných fotoaparátom s rozlíšením 5 Mpx. Predinštalovaná komunikačné služba Samsung ChatON, ktorá spája všetkých používateľov telefónov do jednej komunity, poskytuje jednoduchú komunikáciu v reálnom čase, skupinové chatovanie a zdieľanie obsahu v rôznych formátoch – obrázky, video, hlas, kontakty – a robí tak mobilnú komunikáciu neuveriteľne jednoduchou a intuitívnou.

Technické špecifikácie

Sieť

HSDPA 7.2 M 900/2100
EDGE/GPRS 850/900/1800/1900

Displej

4.0” WVGA(480×800) TFT

Operačný systém

Android 4.0 Ice Cream Sandwich

Fotoaparát

Hlavný (vzadu): 5Mpx fotoaparát s LED bleskom
Vpredu: Fotoaparát s rozlíšením VGA

Video

Video: MPEG4, H.263, H.264
Nahrávanie: FWVGA pri 30 sn/s; prehrávanie: FWVGA pri 30 sn/s

Audio

Kodek: MP3, AAC, AAC+, eAAC+
Hudobný prehrávač s funkciou SoundAlive
3,5mm výstup pre slúchadlá, stereo FM rádio s funkciou RDS

Ďalšie funkcie

Dual SIM Always on
Obchod Samsung Apps
Samsung Kies
Mobilná komunikačná služba Samsung ChatON (predinštalovaná)
Samsung TouchWiz
A-GPS

Mobilné služby Google™

Google Search, Google Maps, Gmail, Google Latitude, Google Play Store, Google Plus, YouTube, Google Talk, Google Places, Google Navigation

Konektivita

Bluetooth® v 3.0
MicroUSB, USB 2.0
Wi-Fi b/g/n

Pamäť

Vnútorná pamäť 4 GB
microSD (až 32 GB)

Rozmery

63,1 x 121,5 x 10,5 mm, 120 g

Batéria

Štandardná batéria, Li-ion 1 500 mAh

zdroj: TS, Samsung