Klasický jednoduchý dizajn bez žiadnych zbytočných prvkov

Nemusím nikomu hovoriť, že práca s počítačom je naozaj vyčerpávajúca. Hlavne ak denno denne sedíte v jednej polohe. Vtedy sa „opúštate“ a mnohokrát sa pristihnete ako sedíte úplne zhrbení. Sú na to rôzne podložky na kríže alebo odporúča sa aj sedenie na fit lopte, ale nie vždy ma človek na to náladu… sa hopkať. Tak čo by sa ešte vymyslelo? Aha už viete? Monitor, ktorý vás upozorní, že sa hrbíte. To je paráda, čo poviete?!

Vedeli ste, že…

Každý z vás už asi videl obrázky s panáčikom, kde má byť človek presne v polohe ako to predpisuje. Tu 90° uhol, tu 70°…tu toľko centimetrov od obrazovky a tú zas toľko. No je to všetko pekné, merať si to asi v praxi určite nebudeme, ale pravda však je, že je to naozaj najlepšie sedenie za počítačom. A to sa dá dosiahnuť jedine s klávesnicou a stolovým monitorom. Notebook to má veľmi blízko seba, a ak si ho položíte na stôl, displej máte veľmi nízko a automaticky sa hrbíte! Preto dbajte na to, že máte aspoň externú klávesnicu a monitor ďalej od seba v predpísanej výške a vzdialenosti. (pozri obrázky: ergonómia za pc)

Klasický jednoduchý dizajn nájdete aj v čiernej farbe

Prvý displej na svete s technológiou ErgoSensor

Philips je ten, ktorí ma konštruktérov, čo ich napadlo toto spojiť. A musím povedať, že sa mi myšlienka veľmi páči. Aj samotná realizácia. 24″ inteligent vám na stole určite bude pasovať. Má rozlíšenie FullHD s technológiou LED. Odozva bežných 5ms, pozorovacie uhly cca 170°. Zaujímavosťou sú zabudované reproduktory a 4USB-čka.

Ako to funguje…

Za cenu 250,-EUR a viac, by som si vedel predstaviť oveľa lepší monitor, ale bez ErgoSenzoru. Tak či to už potrebujete alebo nie, je lepšie myslieť nato a byť vzpriamený a nespoliehať sa na monitor. No novinka to je celkom k veci.

Podrobná špecifikácia