Dostupné budú v týchto farebných variantoch

Keď poviem, že potrebujem kameru na natáčanie extrémnych scén v extrémnych podmienkach, čo mi odporučíte? Jednoznačne GoPro. Super rozlíšenie, dostačujúce FPS na krásne spomalenie, ale cena…tá cena je dosť veľká. Oveľa prijateľnejšiu ju má krásavec v tvare vajíčka od firmy Liquid Image a pomenovanie dostal EGO HD. Pozrime sa naň bližšie.

Liquid Image EGO HD

Firma nie je nováčik v kategórii malých odolných kamier (článok: Lyžiarske okuliare s integrovanou kamerou). Aký druh kamery je EGO HD určite viete. Rovnako ako drahšia konkurenčná kamera GoPro HD2, je to malá kamera určená na natáčania všetkých možných aj nemožných extrémnych scén, do všetkých podmienok. Prachotesnosť a vodotesnosť nesmie takýmto kamerám chýbať. Rozlíšenie HD/Full HD sa tiež vyžaduje, aby bol zážitok z akcie čo najlepší.

EGO HD má veľmi príjemný dizajn a veľkosť

EGO HD má vo svojom talóne aj integrovanú Wi-Fi, vďaka čomu môžete live sledovať zábery na ďalších zariadeniach. Malé rozmery ju preurčujú na každodenné nosenie a vytvorenie záznamu z každého vhodného momentu. Jednoduché ovládanie (pomocou dvoch tlačidiel) oceníte v rýchlych situáciach, kedy nemáte čas sa preklikávať v menu.

Technické parametre

Spomínané rozlíšenie Full HD pri 30FPS (chcelo by to aspoň 60, ale v tejto cenovej kategórii to nie je najhoršie). Aspoň, že EGO HD poskytuje týchto 60FPS, síce v rozlíšení HD ready, ale predsa si spomalíte krásne svoje video, ako to je v tých športových od RedBullu. Širokouhlý záber 136°zachytí všetko, čo potrebujete. Kamera spolupracuje s MicroSD kartami, klasicky do veľkosti 32GB.

Dostupné budú v týchto farebných variantoch

Teraz to najlepšie, cena prekročí hranicu len tesne nad 100,- EUR. Ak sa už teraz na ňu nemôžete dočkať, ešte chvíľočku musíte čakať. Objaví sa až na začiatku leta. Ale však to je ten pravý čas na kúpu kamery na dovolenku.

::: Liquid Image Ego Full HD recenzia :::

zdroj: techgeek