lietajúce auto na diaľkové ovládanie

lietajúce auto na diaľkové ovládanie

RC Auto, ktoré dokáže pokračovať vo svojej jazde aj po prevrátení bolo hitom v rokoch mojej mladosti, teraz v modernejšej dobe by to chcelo niečo na trochu vyššej úrovni – čo by ste povedali, keby ste si mohli zajazdiť s autíčkom a v jednej sekunde by sa zmenilo na RC vrtuľník. Takéto zariadenie už existuje a volá sa „B“.

„B Go Beyond“

Slogan k tejto potvore znie jasne „Rýchla na ceste i v ťažkom teréne, agilná vo vzduchu – ide až za hranice“. Možno by ani nebolo treba viac písať, ale nie je to všedná hračka, tak predsa si len neodpustím pár zaujímavostí o nej, počúvajte čítajte.

koncept RC car
Takto vyzeral koncept na papieri

Čo to vlastne je?

Ako ho nazval sám autor Witold Mielniczek, tak „B“ je nový revolučný hybridný auto-vrtuľník, ktorý sa ovláda na diaľku. Je schopný prechádzať náročným terénom pomocou veľkých kolies, ktoré majú až 210 mm, a keď budú prekážky doslova nadrozmerné, jednoducho ich preletí.

lietajúce auto

Hlavné vlastnosti

  • vertikálny vzlet a pristátie
  • schopný prejsť počas jazdy plynule na lietanie a zase späť
  • až 15 minút na jedno nabitie.
  • na prednej strane HD (1280 x 720 px) kamera (nahrávanie na MicroSD 32GB)
  • odolná konštrukcia
  • kreatívny dizajn

Kombinácia dizajnových prvkov a výberu vhodného materiálu vytvára ľahkú, ale zato pevnú konštrukciu, ktorá je schopná prežiť aj najhoršie pristátie. Ak dôjde k chybe komunikácie vo veľkej výške a auto (alebo ak chcete liatadlo) začne nekontrolovane padať, pri kontakte so zemou sa oddelia krúžky kolies (niečo ako lyže pri páde na svahu), ktoré neskôr môžete naspäť poskladať.  Podvozok je vyrobený z polykarbonátu, čo je materiál, ktorý sa používaný pri ochranných okuliaroch a nepriestrelných sklách.

rc flying car concept 02

Vďaka štyrom vrtuliam, je veľmi dobre ovládateľná a stabilná. Poradí si s ňou aj začiatočník. Ale čo vám to tu budem vypisovať….pozrite sa, ako sa s tým dá zabaviť.

rc flying car concept 03

rc flying car concept 04

Video