Fotografie zachytávajúce Vianočnú atmosféru v uliciach Žiliny. Pozrite si aj program počas sviatkov v tomto meste.

Dnes od 14.00 mohli deti stretnúť Mikuláša v meste a na jednotlivých vyznačených trasách, ktorými už tradične prechádzali vyzdobené konské povozy. O 15.00 hod. začal program na Mariánskom námestí, v rámci ktorého sa predstavili detské umelecké kolektívy a sólisti. Program vyvrcholil o 17.00 hod. príchodom Mikuláša, rozsvietením vianočného stromčeka, rozdávaním darčekov, ako aj koncertom obľúbeného speváka Tomáša Bezdedu.

Vianočná atmosféra v Žiline bude od 6. do 23. decembra umocnená aj vianočnými remeselnými trhmi a gastronomickou ponukou na oboch centrálnych námestiach. Prevádzka trhov bude denne od 10.00 do 18.00 hod. Novinkou bude aj Vianočný stan Holiday Inn, kde budú pripravované teplé jedlá a chutné nápoje.

V piatok 17. decembra o 15.30 hod. pozývame všetkých priaznivcov vianočnej atmosféry na Mariánske námestie na vystúpenia populárnej speváčky ľudových piesní Heleny Zahradníkovej s ĽH Stavbár, známej Ťažkej muziky, speváckeho Tria z Chotára či netradičného hudobného zoskupenia T.R.J.O.F.

Do 6. januára 2011 bude Žilinu na Mariánskom námestí zdobiť drevený betlehem. Vytvorili ho českí a slovenskí rezbári, účastníci rezbárskeho sympózia, počas minuloročného kultúrneho leta.

Celý program nájdete na stránkach Žiliny.

photo by: Andy Synák