samsung-tv-title

Služba TV Discovery vám ponúka rýchlejší a jednoduchší prístup k televíznemu vysielaniu a ďalšiemu video obsahu. Nájdete ju vo všetkých novo uvádzaných mobilných zariadeniach a inteligentných televízoroch. Ich vzájomný komunikácie je samozrejmosťou.

TV Discovery výrazne zjednodušuje vyhľadávanie obsahu, pretože prináša vždy aktuálne informácie o obsahu od rôznych poskytovateľov, či už ide o tradičné televízne vysielanie, video na vyžiadanie (video-on-demand) alebo online služby ako napr. YouTube. Po určitej dobe používania služba ponúka aj osobné odporúčania, vychádzajúce z informácií o skôr prezretých reláciách a preferenciách používateľov.

Táto nová služba premení váš tablet na univerzálne diaľkové ovládanie, pomocou ktorého môžete vyhľadávať v televíznom vysielaní. V USA bude služba podporovať obsah od poskytovateľov Netflix a Blockbuster, zatiaľ čo v európskych krajinách to budú poskytovatelia Acetrax, Wuaki, MovieMax, FilmIn, Chili, Pathé a SF Anytime.

Služba TV Discovery zahŕňa:

  • Univerzálne diaľkové ovládanie: Umožňuje ovládať všetky najdôležitejšie zariadenia domácej zábavy vrátane káblových a satelitných prijímačov, domácich audiosystémov a DVD a Blu-Ray prehrávačov, takže už nie sú potrebné na prehrávanie obsahu rôzne ovládače.
  • Osobné odporúčania: Navrhuje používateľom obsah, ktorý najlepšie zodpovedá ich preferenciám.
  • Integrované vyhľadávanie: Umožňuje vyhľadávať z jedného miesta v obľúbených zdrojoch filmy, televízne vysielanie aj videá na vyžiadanie.
  • Vzájomné prepojenie jednotlivých zariadení: Vysielanie obsahu z tabletu alebo inteligentného telefónu na televízor a naopak.
  • Zdieľanie na sociálnych sieťach: Používatelia môžu prostredníctvom služby Samsung TV Discovery zdieľať informácie o práve sledovaných reláciách so svojimi priateľmi a môžu sa tiež pozrieť, čo v rámci služby sledovali ich priatelia.

Ešte si počkáme

Služba bude spustená v prvom štvrťroku roku 2013 v Južnej Kórei, USA a 14 európskych krajinách vrátane Veľkej Británie, Francúzska, Talianska, Nemecka a Španielska a bude dostupná na všetkých modelových radoch televízorov SMART TV pre rok 2013. V druhom štvrťroku 2013 bude sprístupnená aj na mobilných zariadeniach, a to v USA, Južnej Kórei a v 14 európskych krajinách vrátane Veľkej Británie, Francúzska, Talianska, Nemecka a Španielska.

Takže nám ostáva zatiaľ sledovať televíziu tak ako sme boli zvyknutí doteraz. Tým mám na mysli, že budeme vyhľadávať naďalej v TV programoch alebo časopisoch a o sledovanom programe sa budeme deliť na sociálnych sieťach jedine napísaním vlastného statusu. Odporúčania nechajte zatiaľ na priateľov a známych :)

zdroj: Samsung TS