Volkswagen aktualizuje svoju vlajkovú loď s názvom Phaeton už po druhý krát na luxusný sedan v plnej veľkosti.

Vozidlo Phaeton bude čeliť ťažkej konkurencii, ktorú preň predstavujú predovšetkým nové značkové BMW radu 7, Mercedes Benz triedy S s novým faceliftom, ale v hre sú aj takí súperi, ako napríklad kompletne redizajnované Audi A8 či vozidlo Jaguar XJ. Nový Volkswagen Phaeton 2011 bude pre trh dostupný so zásadnými zmenami dizajnu prednej časti vozidla a svoj celosvetový debut má naplánovaný na svoje pravdepodobne najlepšie miesto odbytu trhu- Čínu.

Po prvýkrát sa nám Phaeton 2011 predstavil na pekinskej autošou 2010, ktorá sa uskutočnila 23.apríla. Kompletnú zostavu agregátov zastupujú šesť,osem a dvanásťvalce, ktoré poskytnú výkon od 240 do 450 koní. Najohľaduplnejším k spotrebe, by mal byť 3.0l turbodiesel, ktorého spotreba paliva v kombinovanom režime by mala činiť 10.2l/100 km


Phaeton sa z nuly na 100 km/hod rozbehne za 8.2 sekundy a jeho maximálna rýchlosť sa pohybuje pri hranici 236.57 km/h. Štandardné vybavenie vozidla zahŕňa systém pohonu všetkých štyroch kolies 4Motion, vzduchové pruženie, bi-xenónové svetlomety, 18-palcové zliatinové disky, štvorzónová klimatizácia, kožené sedadlá nastaviteľné v 18-smeroch a krásu vozidla ešte viac zdôrazní Alcantara.

zdroj: aktuality.sk foto: vw