toyota drift in norway

Driftovanie má svoje čaro už len preto, lebo to nevidíme každý deň v bežnej premávke a aj napriek výraznému zvyšovaniu počtu driftovacích podujatí, stále len túžime a snívame o tom, že niekedy si zajazdíme na káre, ktorá to dokáže. Pozrite si naozaj podarený kúsok v podaní kameramanského aj vodičského umenia z Nórska.

Auto: Toyota Cressida

Toyota Cressida z 80-tych rokov, len vo veľmi miernej vizuálnej úprave a teda pripomína tradičné Cressidy aké sme my len ťažko stretli na našich cestách.
Pod kapotou búši motor z Lexusu IS 300, ktorého výkon skôr poznáte z Toyoty Supry. Jeho oficiálny výkon je 160-170 kW a krútiaci moment 280-300Nm. Vo väčšine prípadov však tento motor v pôvodnej úprave neostal. Ako to je pod kapotou tohto auta Fredrik S?rlie (majiteľ a jazdec) neprezradil.

Lokácia: Nórsko

Driftovanie v Nórsku nebude ako v Tokijských garážiach alebo na Japonských okruhoch. Veď prečo neukázať krásnu Nórsku prírodu, ktorú pretína ešte krajšie vyasfaltovaná vozovka. A keďže ani Fredrik nechce, aby na neho ľudia nadávali (ako na „známeho“ ruského driftera, ktorý na svojej starej M5-ťke ohrozoval celé mesto) uzatvorili pre natáčanie celý úsek.

Technika

Projekt nezastrešuje amatérsky fotograf, ktorý zistil, že mu zrkadlovka natáča aj FullHD video, ale je to profesionálna skupina s názvom MovieBird. Veď mať stabilizované rameno na SUV značky Mercedes a ďalšiu kameru na špeciálnom stroji, za ktorý by sa nehanbil ani Batman asi nebude mať hocijaký šuflikant.

Hudba konečne iná, ako je teraz v móde. Tým myslím tie techno, transe, elektro šoky, ktoré síce dodajú videám z GoPro zariadení na dramatickosti, ale už toho začína byť veľa. Predo si vychutnajte naozaj jedinečné video s perfektným muzickým pozadím z vlastnej produkcie a niekto možno ocení aj prsatú nórku na mieste spolujazdca.