Opel Astra 2010
Opel Astra 2010

Auto, ktoré chce už dlhšie predbehnúť Golf a Focus, teraz prichádza vo svojej najnovšej verzii s jediným cieľom – ukázať, že patrí na vrchol.

Štvrtá generácia Astry prichádza s novým dizajnom a inovatívnymi technológiami. Nový podvozok s tlmičmi FlexRide, krásne predné svetlá, či kamera OpelEye, vám spríjemnia pôžitok z jazdy. Zmenila sa dĺžka, 4,42 metra a zväčšil sa rázvor o 71 mm.

Zákazník si môže vybrať z 8 pohonných jednotiek. Zatiaľ štyri benzínové a štyri naftové. Benzínové motory sa pohybujú od 74 kW/100 k – 132 kW/180 k, ponúkané sú len objemy 1,4 a 1,6 litra, silnejšie agregáty sú prepĺňané. Naftové motory sa pohybujú od 70 kW/95 k118 kW/160 k, základný diesel má objem 1,3 litra, ostatné sú dvojlitrové. Všetky motory spĺňajú emisnú normu Euro 5. Väčšina motorov  bude so šesťstupňovou prevodovkou. Opel sľubuje nový automat.