lamborghini-perdigon-koncept-title

lamborghini-perdigon-koncept-title

Zdá sa vám Aventador alebo Reventon poriadne futuristické auto? Sú to však reálne autá, ktoré môžete vidieť na cestách a možno niektorí z vás aj mať. Čo však zatiaľ nestretnete je úplne nový koncept, ktorý vyrobil český študent ako ročníkovú prácu. Jeho krivky sú skutočne drsné a pokračuje v štýle doterajších modelov Lamborghini.

Lamborghini netreba predstavovať

O výnimočnosti každého modelu značky „Lambo“ niet pochýb. Koncepty nemajú ďaleko od toho, čo sa dostane do výroby, a tak je zaujímavé sledovať všetky ich výkresy. Najnovšie vytvoril Ondrej Jirec, český študent kalifornskej univerzity Art Center College of Design nové Lamborghini s prestížnym názvom Perdigón.

lamborghini-perdigon-koncept-06

Počuli ste už o tom, že Lamborghini sa inšpirovalo prvkami stíhačiek? Ak nie, tak veru je to tak a napokon aj Ondrej sa v tomto prípade pozeral po bojových lietadlách F117 NightHawk a F22 Raptor. Celkový aerodynamický tvar a prvky pripomínajú stroj, ktorý je prispôsobený na vysokú rýchlosť.

lamborghini-perdigon-koncept-05

Dizajn zadnej časti je pomerne typický pre túto automobilku. Samotný Ondrej sa ňou veľmi inšpiroval, avšak ani tá sa nevyhla poriadnym úpravám. Typické sú úzke, ostrejšie a agresívne hrany, ktoré dávajú najavo, že sila tomuto auto určite nechýba.

lamborghini-perdigon-koncept-04

Sedadlá a vlastne aj celá kabína je značne futuristická. Budíky pripomínajúce tvar prednej a zadnej časti skvelo dopĺňajú pocit z celkového dizajnu aj vo vnútri pre cestujúcich. Sedadlá sú navrhnuté akoby pochádzali z vesmírneho sci-fi filmu. Kto vie, ako by sa na nich sedelo.

lamborghini-perdigon-koncept-09

Na zrezanom športovom volante nájdete vo vrchnej strane displej, ktorý vás informuje o aktuálnom zaradenom prevodovom stupni. Lambo aj iné superšportové značky majú výrazný stredový panel, ktorý nechýba ani v tomto koncepte. Prieduchy ventilátora sú v štýle prúdových motorov stíhačiek a ovládanie na stredovom panely je tiež veľmi interesantné.

lamborghini-perdigon-koncept-10

lamborghini-perdigon-koncept-11

lamborghini-perdigon-koncept-01

lamborghini-perdigon-koncept-07

lamborghini-perdigon-koncept-03

zdroj: automix