Za rohom čaká prekvapenie

Čo to tí blázni vymýšľajú… Neviem, či je to až tak dôležité, ale bolo by to možno praktické. Už sa mi parkrát stalo, že som vybehol z poza rohu, ponáhľajúc sa do školy a takmer som sa narazil s niekým, kto „frčal“ druhým smerom oproti mne. Raz som dokonca zostrelil babku na bicykli, našťastie sa nič vážne nestalo. Nie je to veru príjemné, stretnúť niekoho agresivného alebo opitého a ešte sa s nim dostať do fyzického kontaktu.

Poďme ale k veci… Designer: Sanghoon Lee predstavil technológiu, ktorá by pomohla predísť takýmto situáciám.

Ide o senzor na rohu budovy, či steny, ktorý bude označovať na druhej strane, že sa tam nachádza idúca osoba v protismere. Tak isto to funguje aj v opačnom smere, takže ak idú obaja chodci popri stene a stretnú sa presne na rohu, kde môže dôjsť k nepríjemnému zraneniu, oznámi vám to svetelná signalizácia :)

Mnohí ľudia to kritizujú, pretože veria, že sa môžete na rohu zraziť s osudovou láskou ! Viete si to predstaviť, scéna ako z filmu, spomalené efekty, šum lístia, rozhádzané papiere unáša vietor a na konci spoločné zberania popadaných vecí a zaľúbené pohľady – následné pozvanie na kávu či večeru :) a svoju lásku máte na krku ! Ale eee :) Murphino zákon by vám ukázal…. dámy, zrazíte sa s chlpatým šoférom nákladiaku a páni ??? ani nejdem písať s kým by sme sa zrazili my :)

No nemusíte sa obávať, ešte dlhé roky sa môžete zrážať a hľadať takto svoju lásku, pretože kým sa táto praktická myšlienka uchytí… naše deti budú mať svoje deti :) a či vôbec to bude, je to otázne, pretože kto by si kazil architektonicky dokonalú stavbu alebo dom, či podnik a firmu nejakým červeným výstražným svetlom ?!

foto: yankodesign.com