Sója, voda, kola
Sója, voda, kola

Už viac ako pred rokom si v Anglicku všimli, že nielen pri dospelých športovcoch, ale aj medzi deťmi okolo 13-14 rokov sa vyskytli 3 – 4 úmrtia na športoviskách v dôsledku nepravidelnosti srdcového systému. Keďže príčinu zlyhania srdca pri pitvách neobjavili, začali hľadať spoločné znaky pri obetiach. Jediným spoločným znakom bolo : v jedálničku sa vyskytovala sója.

Pomerné množstvo sóje – nie len mimochodom – obsahuje 4-5- krátviac ženských pohlavných hormónov ( alebo s nimi rovnako pôsobiacich alkaloidov) ako jedna tabletka antikoncepčnej tabletky. Táto skutočnosť je pre mužov ešte nebezpečnejšia ako pre ženy.

Po týchto zisteniach americký vedci vykonali testovanie na 30-tich myšiach. ( 30 vzoriek, 30 kontrolných zvierat) Všetkých 30 testovaných myší , ktoré boli kŕmené sójou, zahynulo na zlyhanie srdca. Myši kŕmené normálnou stravou nevykazovali žiadne nezrovnalosti.

Profesor István Csáky po preskúmaní výsledkov navrhol skúmať pri obetiach ako i športovcoch ich stravovacie návyky. Začiatok obrovského nárastu alergických ochorení sa signifikantne zhoduje so všeobecným užívaním sóje ako potraviny. V nedávnej minulosti obehol svet článok o margarine, ako o umelej potravine – ropný produkt. Tu sója vystupuje tiež ako produkt vynájdený potravinárskym priemyslom.

Z čoho sa dá lacno vyrobiť veľké množstvo potravín ? No z ropy, z rýchlo sa rozmnožujúcich sójových bôbov, hlavne keď sa ešte aj geneticky upravia. Hotová katastrofa. Teda nejedzte sóju a miesto margarínu používajte maslo!!

Voda
Voda

Voda:

55 – 65% ľudí je chronicky dehydrovaných – má deficit vody. Pri 35% ľudí je pocit smädu tak slabý, že ho často premenia s pocitom hladu a jedia aj vtedy, keď by im stačilo vypiť pohár vody – mnohí preto priberajú. Podľa výskumov Washingtonskej univerzity pohár vody nastálo znižoval pocit hladu u 100% ľudí držiacich diétu.

Prvoradým pôvodcom dennej únavy je nedostatok vody. Prebiehajúce výskumy dokázali, že pri bolestiach chrbta, svalov denne 8 – 10 pohárov vody zníži bolesti u 80% pacientov. Už 2% strata vlahy v organizme môže ovplyvniť krátkodobú pamäť, môže pôsobiť problémy pri vykonávaní základných životných činnostiach, poruchy sústredenie pri čítaní textu na monitore, alebo vytlačenej strane.

Denné vypitie 5 pohárov vody znižuje nebezpečenstvo vzniku rakoviny hrubého čreva o 45%, rakoviny prsníka o 79% a rakoviny močového mechúra o 50%.
Naozaj pijete toľko vody, koľko by ste mali?

Vo všeobecnosti 8 – 10 pohárov vody je pre organizmus nevyhnutný.

Kola
Kola

Kola:

V USA policajti pri obhliadke havarovaných aut a prostredí berú so sebou 2 galóny ( asi 7 litrov) koly, aby pri nehode mohli krv odstrániť z vozovky. Ak namočíte 1 steak do koly za dva dni sa rozpustí. Ak vylejete do WC 1 kolu, necháte hodinu stáť a spláchnete, máte WC misu dokonale čistú. Na odstránenie hrdze z chrómovaných povrchov stačí povrch potrieť do koly namočenou hliníkovou fóliou. Z pólov – kontaktov auto-batérie koróziu jednoducho odstránite, ak na ne nalejete l prepravku koly. Všimnite si, ako to pení. Ak chcete nejaké mazivo odstrániť z textílie nalejte do práčky 1 prepravku koly a prebehnite celý prací cyklus.

Užitočné informácie:
Účinnou látkou koly je kyselina fosforečná, ktorej pH je 2,8

1 železný klinec sa rozpustí za 4 dni. Kyselina fosforečná uvoľní vápnik z kostí a tak prispieva k vzniku rednutia kostí. Kola sa už 20 rokov používa na čistenie motorov nákladných áut.

Teda čo by ste si dali radšej sóju, vodu alebo kolu?

zdroj: akv.sk, editasipeky.sk