Gmail Buzz

Predvčerom keď som sa prihlásil na Gmail, vyskočilo mi okno, či chcem vyskúšať novú službu Buzz. Som za každú somarinu a keď by to malo ešte aj niečo pozitívne priniesť do môjho života, tým lepšie.

No hneď ako som otvoril buzz som zistil, že je to len ďalší potencionálny „narúšač“ súkromia :)

Dosť čo musím pozerať každodenný spam, teraz tu mám každú chvíľu nejaký buzz… Čo to ale vlastne je ?

Buzz:

Vám umožní vidieť, čo píšu vaši kamaráti na Twitteri, aké video práve pridali na YouTube alebo akú fotku publikovali na Picase či Flickr.

Mne osobne, keďže používam všetko vymenované – príde služba buzz ako trošku zbytočná. Aj keď nie sú tieto služby úplne podobné – je očividne vidieť ako sa snažia konkurencii vyrovnať tým, že „skopčia“ ich nápad, pozmenia ho, názvu inak :) a ulala už je tu nový super špičkový doplnok mailu, fajsbuku, twittera či iných socialne-nesociálnych služieb, ktoré už sme raz videli u niekoho iného.

Pre ľudí, čo majú veľa priateľov s gmail-ami a nepoužívajú twitter ani facebook to môže byť dobrá vec. Podelia sa o svoje zážitky s nimi priamo a popritom si z rovnakého miesta môžu poslať aj mail.

Ja používam gmail na oficiálnu komunikáciu s firmami, zákazníkmi a organizáciami. Dáte mi za pravdu, že ktorá firma používa gmail? (asi iba ja – ale ja nie som firma, len chcem povedať, že  na debatu s kamarátmi použvam iné komunikačné služby)

Možno časom zmením názor, ale teraz ma zrazu „sledujú“ ľudia, ktorých som v živote nevidel. Ako sa dostali na môj Buzz ? Google mail má spamový filter riešený veľmi dobre, ale či bude rovnako vyriešená aj filtrácia tohto sledovania na buzze to neviem neviem :)