Kto z nás kedy nepočul o Káčerovi Donaldovi? A čo Chip a Dale? Ak sa vám v hlave vyrojili spomienky na nedeľné skoré rána, keď na STV bežal Medveď Balú a My z Káčerova, tak mám pre vás skvelú správu. Práve posledná menovaná rozprávka znova ožíva ako hra. :)

Po prvýkrát ožila v roku 1990, pod názvom Duck Tales: The Quest of Gold a bola vydávaná ešte na disketách. Bola to hra, na ktorej začínalo množstvo hráčov, hra na ktorú dodnes veľa ľudí nezabudlo. Toho sa po 23 rokoch ujalo malé štúdio Way Forward a kompletne prerobila túto legendu do nového šatu.

DuckTales-image-138

Duck Tales Remastered je stále klasická, ručne kreslená 2D akčná skákačka, ktorá vás ani náhodou nebude trápiť riešením nudných puzzle, otravnými dialógmi a pod. Priamočiarejšiu a zábavnejšiu hru som už dlho nemal. Vyberáte si jeden z levelov – Amazonia, Africa, Himaláje, Transsylvánia a Mesiac. V každom máte hromadu nepriateľov, ktorí len čakajú kým im Strýko Držgroš ukončí existenciu.

Zbierate poklady, diamanty, mince, objavujete skryté priechody, bonusy a po celom levely je samozrejme boss. Bossovia sú zábavní a vo veľmi klasickom štýle – robia svoje činnosti dookola a vy im uberáte správnym načasovaním skokov. Všetko vtipne komentované či už samotným Držgrošom, ale aj Dlhoprstými, či synovcami Hui, Dui a Lui. Ach tie spomienky :D … Dabing je skvelý, vtipný a čo je dôležité – videá sa dajú preskočiť.

Ducktales-Remastered-NPC-character-roster-Wubba-duck

Levely samy o sebe sú dosť ťažké, aj som zabudol, aké bolo ťažké prejsť takéto hry. Nesprávne načasovanie skoku a jeden život je v háji. A to je problém lebo takmer každá misia má svoje zákysové miesto, kde skrátka pohoríte so všetkými životmi a hajde od začiatku. Platí ak vás zabije aj Boss. Hra je ale nebezpečne návyková, a neraz som sa pristihol ako ju hrám skoro rovnako vášnivo ako pred tými rokmi :D

Čo dodať? Hudba! Tvorcovia majú zmysel pre detail – a to obrovský. Niektoré zvuky v hre sú originál 8-bitové, niektoré sú už novšie, ale napr. titulná hudba je presne vyvážený mix 8-bitovej a modernej hudby – veď posúďte :)

Kiežby takýchto hier bolo čo najviac, rozhodne je to kúsok prekvapujúco dobrý, lebo to vie návykovosťou bezproblémov natrieť aj Call of Duty.

Tak hurá spomínať na pekné detské časy a fakticky sa niet za čo hanbiť :)

Takže 8,5 z 10 ;)

Lovu zdar! : D