ultratenka-bluetooth-klavesnica-s-touchpadom-Rapoo-E9080-03

Symbolom dokonale usporiadaného pracovného stola je bezpodmienečne aj tenká moderná klávesnica, ktorá nie je pripojená k počítaču žiadnym káblom. Takýmto zariadením je aj bezdrôtová klávesnica Rapoo E9080, ktorá krásnym dizajnom oživí váš stôl a svojou multifunkčnosťou neraz prekvapí.

Prívlastok ultra-tenká, ktorý táto klávesnica má, si skutočne zaslúži. Jej hrúbka je len 0,5cm. Podstavec, v ktorom sú dve klasické AAA batérie slúži aj ako nožička pre naklonenie, vďaka čomu sa na nej pracuje veľmi pohodlne.

ultratenká klávesnica

Po rozbalení z praktického obalu, ktorý nie je o moc väčší ako samotná klávesnica, vás na prvý pohľad zaujme kovová spodná časť, ktorá pôsobí veľmi prepracovane. Rovnako tak za chvíľku skúmania stojí aj jej pravá strana s touchpadom.

Pre začiatok stačí pripojiť nano USB prijímač do jedného z vašich USB portov na počítači. Po kratučkej jednorazovej inštalácii ovládača je klávesnica s multi-touchpadom pripravená na každodenné používanie. A keďže je USB prijímač veľmi malých rozmerov, je vhodný aj na používanie s prenosnými notebookmi, kde nebude prekážať ani pri uložení počítača v brašni.

česká lokácia klávesnice

Česká lokalizácia kláves nie je pre bežných užívateľov žiaden problém, aj na samotné rozloženie kláves, ktoré je na každej klávesnici mierne odlišné, si zvyknete.

Najväčší problém však bude robiť písanie číslic na dotykovom touchpade. Nie vždy sa vám podarí napísať to, čo chcete a najčastejšie pôjde o preklepy spôsobené nepresným ťuknutím alebo neakceptovaním vášho kliku z dôvodu slabšieho ťuknutia. Jednoducho pri písaní na dotykovú klávesnicu musíte byť pozornejší. Raz darmo sa najlepšie píše na hardvérové klávesnice, na ktorých cítite tlak a stlačenie.

ultratenka-bluetooth-klavesnica-s-touchpadom-Rapoo-E9080-05

Na druhej strane si vás klávesnica bude chcieť získať svojou multifunkčnosťou, kedy sa potiahnutím prsta po spodnej strane numerickej časti premení na klasický notebookový touchpad. Vďaka tomu budete môcť ovládať desktopový počítač, aj keby vaša optická myš nebola práve nablízku.

Takže vďaka klávesnici Rapoo E9080 môžete mať na stole úplné minimum vecí, ktoré sú potrebné na ovládanie PC, čo ocenia hlavne vyznávači „čistého dizajnu“ a poriadku. Práca na nej je príjemná a veľmi tichý chod kláves umocňuje pohodu, ktorú táto klávesnica ponúka.

bezdrotova bluetooth klávesnica

Bezdrôtový 2,4GHz prenos informácii a funkcia touchpadu vám umožní vytvoriť pohodlné pracovisko vo vašej obývačke aj priamo na gauči, niekoľko metrov od TV, kde by ste na mäkkom vankúši len s ťažkosťami použili myš.

 Plusy:

  • tenký atraktívny dizajn
  • extrémna výdrž batérie (až 24 mesiacov pri stálom zapnutí)
  • nízky zdvih tlačidiel
  • príjemná mäkká odozva tlačidiel
  • multifunkčná numerická časť s touchpadom
  • touchpad rozoznáva gestá (až 3 prstov)
  • praktický USB konektor malých rozmerov

 Mínusy:

  • absencia indikátora zapnutia/vypnutia NumLock a CapsLock funkcie
  • občasné preklepy pri písaní číslic
  • pri hrách a rýchlych klikaniach sa softvérovo „zasekávali“ pokyny tlačidiel, a tak sa niekedy stalo, že váš herný hrdila sa pohyboval úplne sám jedným smerom  – opätovným stlačením klávesy to prestalo.

bezdrotova klavesnica a mys rapoo

ultratenka-bluetooth-klavesnica-s-touchpadom-Rapoo-E9080-09

Video recenzia:

Klávesnicu na recenziu poskytol

PREHĽAD RECENZIE
Dizajn klávesnice je naozaj pekný
Výdrž batérie vyníkajúca
Ovládanie klávesnice (chýbajúce samostatné Home, End, PgUP/Down)
Ovládanie touchpadu (touchpad nahradí myš skvele, ale písanie číslic trošku potrápi)
Hliníková konštrukcia a spracovanie
Predchádzajúci článokRecenzia: Bezdrôtová optická myš Rapoo 7100P
Ďalší článokUSB vizitka pre viac informácií
Freelance fotograf a príležitostný grafik. Hlavne ale blogger, IT fanatic, nadšenec do internetu a marketingu... nedám dopustiť na skvelé autá a silné motorky :]