Tak konečne sa mi podarilo dokončiť historicky prvú video recenziu na nejaký produkt. Konkrétne ide o fotobatoh značky Delta SX-2, ktorý je v porovnaní so svojou cenou naozaj prepracovaný. Pozrite sa, čo všetko sa doň zmestí a ako vlastne vyzerá. Príjemné sledovanie.

Keď nestačí brašňa

Potom, ako som si zaobstaral blesk, objektív a nejaké ďalšie veci k fotoaparátu, som začal pociťovať nedostatok miesta v mojej brašni. Aj fakt, že brašňa je len na jedno rameno nie je moc dobrý na fotenie outdoorovej akcie. Preto som začal hľadať niečo, s čím by som mohol bez problémov fotografovať a aby sa mi tam zmestilo všetko, čo je potrebné.

Do batohu Delta SX-2 pohodlne zmestíte 5 objektívov + zrkadlovku s objektívom do 105mm. Ak budete mať na fotoaparáte osadený dlhší objektív, napríklad 70-200mm, tak potom sa k nemu ešte zmestia 4 kusy ďalších objektívov respektíve inej techniky ako sú blesky, odpaľovače, nabíjačka či náhradný akumulátor.

fotobatoh-delta-sx2-trojkomorovy-title

V hornej komore je miesto na ostatné veci. Prevažne tam nosím nejaké občerstvenie alebo malú fľašu. V prípade, že chcete zobrať 2 litrovú, asi to budete musieť vyriešiť ako ja vo videu. Prípadne sa ešte 1-litrová fľaša zmestí do bočného dierkovaného vrecka na sťahovanie. Je to predsa len fotobatoh a nie treková 65 litrová taška.

Veľmi užitočná je 3. komora, ktorá je prioritne určená na notebook, alebo A4-kový notes s fotografiami na ukážku. Takže miesta na techniku je tam dostatočne a nosenie je v skutku pohodlné, pretože má vystuženú časť na kríže a chrbát. Popruhy sú veľmi široké s putkom na okuliare, takže aj ťažko naložený batoh sa vám ponesie celkom pohodlne. Vonkajšia vrstva je z nylónu, čo zabraňuje prenikaniu vlhkosti, a tak je vaša technika chránená aj proti dažďu.

Ďakujem spoločnosti FotoTechnika.EU za spoluprácu.

Ospravedlňte zhoršenú kvalitu zvuku, nemohol som použiť štúdiový mikrofón, pretože som nahrával vonku a na D90-tke nie je až taký kvalitný interný mikrofón. Ale myslím, že je to zrozumiteľné a ešte na hranici štandardnej kvality.