Už ste niekedy rozmýšľali nad tým, či máte na nohách vhodnú obuv? Nie je to také nepodstatné, ako sa zdá. Niekedy nesprávna podložka v topánke môže spôsobiť bolesti celého tela. Počuli ste už určite o ortopedickej obuvi. Áno. v prípade problémov vhodná. Čo keby ste nosili štýlovú, modnú, ultra ľahkú a ešte aj zdraviu neškodnú topánku?

Viete z koľkých vrstiev sa skladá vaša teniska alebo topánka? Možno aj z piatich… kto vie? Ale táto špeciálna má vrstiev až 7. Tieto super dizajnové topánky sú označované ako project: DYNAMIC FOOTWEAR HX1.

Vrstvy topánky: HEX TECH podrážka, phylonová podrážka, vložka, stredná vrstva, vonkajšia vrstva, výstuha a špeciálna päta (takto sa mi to podarilo preložiť z angličtiny). Každá má špeciálnu funkciu, inak by pravdaže nemali zmysel. Táto obuv je vytvorená prevažne pre športovcov, ale samozrejme aj rekreačným cestovateľom padne vhod.

Prešli ste za deň 20km po ceste, alebo nebodaj ešte aj v zlom teréne? Určite vám okrem nôh boleli aj ostatné časti tela. Tento jav, by mali HX1 eliminovať alebo aspoň znížiť. Počas behania totiž pôsobia na vaše chodidlá príjemne, akoby ste boli na reflexnej masáži. Okrem toho, že by ste sa mali cítiť vo fyzickej pohode, ešte by ste mali mať aj dobrú náladu a byť uvoľnení. Beh alebo prechádzka s takýmito topánočkami sa pre vás stane potešením.

Topánky navrhol designer Christoph Döttelmayer, ktorý má na konte viacero pomôcok a vylepšení pre športovcov.

Uvidíme, kedy nájdeme takýto štýl aj vo výkladoch obchodov Nike, Reebok, Puma, či Adidas.