vonage-mobile-free

vonage-mobile-free

Keď napíše niekto, že je to aplikácia, vďaka ktorej môžete telefonovať ZADARMO, tak je to len polovičná pravda. Rovnako ako ostatné podobné služby ako Skype, Google Talk a ďalšie, je bezplatné telefonovanie možné len so zaregistrovanými užívateľmi v danej službe. Akonáhle chcete telefonovať na ostatné čísla, tak musíte platiť.

Aplikácia, s ktorou telefonujete zadarmo na pevné linky aj mobily

Tak takýto titulok bol v článku na ITnews, čo mi príde značne zavádzajúce. Čitateľom blogu, magazínu, ani veľkého portálu netreba podávať skreslené informácie – zbytočne ich podráždite. Preto sa pozrime nato, ako to v skutočnosti je.

Po stiahnutí aplikácie (nižšie) môžete telefonovať s ostatnými používateľmi, ktorí sú tiež v nej zaregistrovaní, úplne ZADARMO. Teda samotné volanie spoplatnené nie je. Uskutočňujete ho cez pripojenie 3G alebo Wi-Fi siete. Preto ak zoberieme do úvahy, že si platíte za 3G internet, tak to tiež nie je celkom bezplatné. Ale to už je malý detail. Volať môžete takto neobmedzene koľko máte dát v balíku vášho internetu (teda pokiaľ vám pôjde internet), alebo pokiaľ vydržíte na Wi-Fi.

vonage-mobile-free-screen

Volanie na ostatné čísla

Ak chcete telefonovať na mobilné čísla, či pevnú linku musíte si zakúpiť paušál. Približnú cenu volaní máte cez aplikáciu Vonage lacnejšiu o 30% ako cez Skype. Ak chcete telefonovať do Ameriky, Kanady či Portorika, tak môžete využiť 3000 minút mesačne, za ktoré naozaj neplatíte. Slovensko to však nepodporuje, či sa vôbec Európa dostate do tohto zoznamu krajín uvidíme neskôr.

Halo, počuješ ma???

Cez Skype, sme si zvykli, že namiesto pozdravu Ahoj, ako sa máš používame práve haló, počujeme sa? Používatelia aplikácie už oznámili časté výpadky a nespoľahlivosť služby aj u Vonage. //treba vyskúšať

Okrem telefonovanie môžete využiť aj posielanie textových, či multimediálnych správ. Klasické ako to poznáme zo Skypu, či ICQ. Za vyskúšanie nič nedáte, pretože je aplikácia na stiahnutie zadarmo!

Stiahnuť z Google Play

Stiahnuť z AppStore


zdroj: ITnews