windows-phone-windows-8-sutaz-title

windows-phone-windows-8-sutaz-title

Vieš kódovať a nájdeš si čas na zaujímavú súťaž? Nakóduj aplikáciu na Windows Phone alebo Windows 8 a vyhraj Nokia Lumia 900, 800, možno aj nejaký Windows tablet alebo Xbox, či iné ďalšie ceny.

Spoločnosti Microsoft SlovakiaNokia pripravili pre všetkých prázdninujúcich aj neprázdninujúcich vývojárov od 23.7. do 31.10.2012 súťaž o najlepšie Windows Phone a Windows 8 aplikácie. Stačí sa zaregistrovať tu a naprogramovať 1 až 3 originálne appky do jednej z dvoch kategórií.

Po odposlaní hotovej aplikácie vývojára bude kontaktovať zástupca Microsoftu, ktorý mu poskytne inštalačný balík, overí dizajn, ako aj náležitosti pre publikovanie aplikácie a dohodne individuálny postup. Aplikácie budú hodnotiť čitatelia Zive.sk a Mobilmania.sk spolu s odbornou porotou. V priebehu septembra je pre vývojárov navyše pripravený tutoriálny deň v spolupráci s Nokialabom, kde budú môcť svoju rozpracovanú aplikáciu ukázať expertom a nechať si od nich poradiť.

V hre je niekoľko top cien, ako smartfón Nokia Lumia 900, 25 smartfónov Nokia Lumia 800, Windows 8 tablety, Xbox 360 s Kinectom, Visual Studio 2012 Professional, hardvér, 100 Nokia darčekových balíkov, ale aj lákavý víkend s Mercedes Benz triedy A.

„Verím, že táto súťaž bude motiváciou pre začínajúcich i aktívnych vývojárov rozšíriť Marketplace o originálne aplikácie. Som presvedčený, že dostatok lokálnych aplikácií zvýši záujem o platformu Windows Phone a smartfóny radu Nokia Lumia,“ hovorí Igor Šmerda zo spoločnosti Nokia.

Všetky informácie, ktoré potrebujete, nájdete tu.