Aj vy ste už niekedy rozmýšľali prečo nie je tak dobrý prehliadač ako Chrome na smartfónoch? Tak odpoveď je tu, vyšla BETA verzia. Aká ale je? Netešte sa predčasne! Hneď na začiatok oznámim, že je určený síce pre Android, ale (zatiaľ) iba pre verziu  4.0 Ice Cream Sandwich. Na markete ho nájdu iba niektoré krajiny (Slovensko medzi ne však nepatrí). Vyskúšať ho môžete aj tak, a to cez inštalačku nižšie v článku.

Tak okrem toho, že sa nespustí na Android verziách 2.3 Gingerbread a 2.2 Froyo, je to veľmi slušný prehliadač. Prívlastok jednoduchý a rýchly ostal aj pri tejto mobilnej verzii. Poteší aj ľudí, ktorí nemajú čas a všetky zaujímavé stránky si ukladajú do záložiek pre čítanie na neskôr. Ja ich tam mám už stovky a zatiaľ som sa k nim nedostal. Vďaka podpore záložiek a synchronizácii s Google účtom a prehliadačom Chrome určeným pre počítače, ich budete mať dostupné aj vo vašich mobiloch.

Ovládanie a funkcie sú logicky prispôsobené mobilnému (dotykovému) používaniu. Ide hlavne o jednoduché prepínanie medzi otvorenými kartami s webovými stránkami klasickým gestom (pohybom prsta), link preview a utajené surfovanie pre zvýšenie vašej bezpečnosti. Ak sa však vyskytne chyba, môžete ju nahlásiť spoločnosti Google, aby ju odstránili v ďalšej verzii, predsa ide len o BETA aplikáciu.

Stiahnuť Chrome pre Android

Dúfam, že v ďalších verziách bude kompatibilná aj s Androidom 2.2 a 2.3.

zdroj: mojandroid