dfghfg

Pamätáte si na príchod Windowsu Vista alebo 7-mičky? Všetci nedočkavo čakali čo to bude a tí najodvážnejší už inštalovali beta verzie. Tá je teraz dostupná aj z novej rady Windowsu a to už v poradí 8. Ide o verziu Release Candidate avšak je to plne funčkná beta verzia, takže môžete veselo skúšať čo vás napadne.

Neskutočné kroky robí smerom dopredu všetka technika a tak sa nemôže zastaviť ani vývoj operačného systému. Kedysi sme na Windowsoch 98 a XP pracovali roky rokúce. Teraz tu ide jeden za druhým. Ešte sa nespamätajú naši pomalší spoluobčania z novej verzie už tu je ďalšia a ďalšia. Nuž ale trh si to žiada, tak dostávame, to čo chceme. Windows 8 má byť rovnako ako bol kedysi XP prelomový.

Rozhranie Metro pripomína Windows Phone 7

Keďže aj monitory podliehajú dotykovému šialenstvu, tak je v celku krásne osmička prispôsobená na dotykové rozhranie. Stará sa o to hlavne vzhľad Metro. Pribudlo dokonca aj nakupovania v obchode ako sme zvyknutí na marketoch pre smartfóny a volá sa Windows Store. Napokon vyskúšajte a overte, či je to skutočne prelomové a niečo lepšie.

Minimálne požiadavky

  • Processor: 1 GHz
  • pamäť RAM: 1 GB (32-bit), 2 GB (64-bit)
  • Grafika: Microsoft DirectX 9
  • HDD: 16 GB (32-bit), 20 GB (64-bit)

Vyskúšajte Windows 8!