Office 2010

Windows 7 prišiel na trh sám. Čakalo sa, že to bude spoločný nástup s Microsoft Officeom 2010, podobne ako to bolo s Vistou a MS Officeom 2007. Microsoft nám však poodhalil nové informácie na ročníku CES 2010 v Las Vegas.

Základnou verziou bude ako sme doteraz zvyknutý Office Home and Student, určený pre nenáročných študentov a pre domácnosti. Táto verzia obsahuje Word, Excel, Powerpoint a OneNote. Je určená pre nekomerčné používanie a licencia sa dá použiť na maximálne troch počítačoch v domácnosti. (cena cca 150 dolárov 3 PC)

Ďalšia verzia je Office Home and Business, ktorá obsahuje program na elektronickú poštu Outloock. (cca 270 dolárov 2 PC)

Pre najnáročnejších bude dostupný Office Profesionál, v ktorom môžete pracovať s Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Publisher a Access. (cena cca 500 dolárov 2 PC)

Náhľad Office 2010

Svetlo sveta by mala objaviť aj verzia Office Professional Academic, pre školy a univerzity s Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Publisher a Access. (cena cca 100 dolárov 2 PC)

Beta verzia je už dostupná verejnosti. Doteraz si ju stiahlo 2 milióny ľudí. Tak a už stačí len čakať, kedy vyjde ostrá verzia Office-u 2010. Microsoft potvrdil, že by to malo byť v lete 2010.

Office 2010

zdroj: vs-elektro.sk/blog