Any-DO-to-do-application-title

Any-DO-to-do-application-title

Počet aplikácií, ktoré vám pripomenú dôležité udalosti stále stúpa. Niekedy je problém si vybrať tú správnu, ktorá by vám najviac vyhovovala. Skúste preto jednu z prvých appiek tohto druhu Any.DO – je jednoduchá, moderná a hlavne maximálne praktická a rýchla.

Naviac má teraz podporu aj v prehliadači Chrome (pridať plugin Any.Do do Chromu), vďaka čomu si vaše pripomienky môžete napísať aj z pohodlia za počítačom. Poďme ale pekne po poriadku. Odjakživa ako telefóny podporovali kalendár a poznámky v ňom sa dali pripomenúť zvonením, sme využívali najčastejšie práve tieto zariadenia na pripomenutie najdôležitejších udalostí. Nové smartfóny nám prinášajú teraz ešte oveľa viac možností.

Any-DO-to-do-application-02

Any.DO – budete si pamätať

Minimalizmus, to je veľký trend moderných aplikácii a webstránok. Any.DO ho poriadne využila a vďaka nemu vás nebudú otravovať v grafickom prostredí žiadne zbytočné prvky ani nadbytočné funkcie, ktoré by ste aj tak nikdy nevyužili. Čo treba pri písaní pripomienky? Krátky jednoduchý text, možný vložiť do zariadenia s čo najmenším počtom klikov. Prípadne si nahrať pripomienku cez mikrofón podobne ako na diktafón.

V tomto prípade platí:  Čím jednoduchšie, tým lepšie!

Perfektný je aj výber Widgetov na obrazovku. Od malého tlačítka +pridať pripomienku až po veľký zoznam úloh na celú obrazovku.  Určite oceníte aj zobrazovanie vašich úloh v notifikačnej lište (možnosť vypnutia v nastaveniach). Ak ich máte viac, jednoducho si ich preklikáte a pozriete, čo máte ešte v pláne.

Any-DO-to-do-application-01

Z notifikačnej lišty je možné okamžite nahrať hlasovú pripomienku, napísať textovú alebo otvoriť aplikáciu Any.DO a pozrieť zoznam všetkých v časovom harmonograme. Ak chcete roztriediť úlohy na prácu, školu či iné skupiny, vytvorte si „folder“ s príslušným názvom, kde ich budete zaraďovať. Nie sú tu žiadne tagy, ani podobné pridávanie obrázkov, čo zbytočne iba zneprehľadňuje celú appku.

Na výber je čierna alebo biela téma a takisto si môžete nastaviť aj prvý deň v týždni (možnosť zvoliť Sob, Ned, Pon). Hotové úlohy sa nevymažú, ale ostanú skryté v menu hotových úloh, kde sa k nim môžete vrátiť, alebo ich definitívne vymazať.

Super je, že „Reminder“ okno sa zobrazí aj pri neprijatom hovore. Môžete si ho potom pripomenúť o 5,15 či viac minút, priamo naň zavolať alebo ho ignorovať. Spočiatku mi to iba preblikávalo, ale keď si človek na to zvykne a očakáva to, je spokojný s tým ako to funguje.

Any-DO-to-do-application-03

Ak chcete vkladať fotografie do pripomienok, pozrite sa napríklad na Evernote, ten má aj Desktop klienta pre počítač. Je zložitejší, ale tiež veľmi prepracovaný a u mňa je rovnako obľúbený, ako som si teraz obľúbil práve Any.DO.

Plusy

  • Minimalistický dizajn
  • Pekne spracované widgety na ploche
  • Pridanie úlohy pomocou jedného kliku
  • Zaradenie úloh do skupín
  • Prehľadné zadávanie dátumu a času
  • Zobrazenie v notifikačnej lište
  • Pripomenutie zmeškaného hovoru

Mínusy

  • Pre niekoho bude chýbať možnosť pridania fotografií
  • Nedá sa vymazať základná skupina „Personal“
  • Čierna téma je až priveľmi tmavá

Google Play

iTunes