Poznáte tie krásne videá, v ktorých sledujete meniacu sa hviezdnu oblohu alebo život v meste, či v nedotknutej prírode. Niekoľko hodín v jednom krátkom videu. Voľným okom takýto pohľad nezažijete, ponúka to iba TimeLapse video. Mnohokrát sú prístroje (pohyblivé statívy a fotografické súpravy) tohto typu drahé aj stovky eur. Nová aplikácia Lapse IT vám ponúka bezplatne vyskúšať túto funkciu v mobilných telefónoch s Androidom.

Timelapse – Intervalové Fotografovanie

Time-lapse znamená v preklade „časozberné snímanie“, v našom prípade fotoaparátom na mobilných zariadeniach. Ide o funkciu, ktorá umožňuje automaticky snímať fotografie s vopred zadaným časovým rozostupom medzi nimi. Výsledkom môže byť animácia zhotovená z takto získaných fotografií. Takáto animácia umožní vidieť procesy, ktoré by boli v reálnom čase voľným okom ťažko pozorovateľné v dôsledku malej rýchlosti, ktorou tieto procesy prebiehajú.

Lapse IT / Lapse IT Pro

Jednoduchou inštaláciou tejto aplikácie do vášho zariadenia získate prístroj schopný zhotovenia takýchto snímok/animácií. V aplikácii môžete dokonca vaše snímky postrihať ľubovoľne do videa a priradiť k takémuto projektu aj hudbu.

Na Android Markete nájdete dve verzie: Lapse IT, ktorá je zadarmo a Lapse IT Pro, ktorá je spoplatnéná sumou 1,50 EUR. Platená verzia vám umožní snímať v HD ready rozlíšení 720p a pridávať skladby z ponuky.

Sťahujte z android.marketu: Lapse ITLapse IT Pro

zdrojmôjandroid, timelapse, uniba