Po predstavení beta verzie, ktorú ste si mohli stiahnuť zadarmo na stránkach spoločnosti, prišla na rad už oficiálne predstavená plná verzia produktu. Ak ste sa s ním už stretli viete, že Lightroom je program určený pre fotografov, ktorí zo svojej fotografie chcú dostať maximum. Ide hlavne o upravovanie fotografii z RAW formátu alebo o jednoduchý import z karty, USB, či fotoaparátu. Disponuje množstvom funkcií a kvalitným spracovaním snímok. Jeho cena je preto vysoká, no teraz ho môžete mať za polovicu.

Adobe Photoshop Lightroom 4

Nová v poradí už štvrtá verzia programu je výrazne odlišná oproti predchodcovi. Spomínané spracovanie RAW formátu má lepšiu rovnováhu medzi ostrosťou obrazu, detailami a znížením šumu. Na editácii fotografií tiež popracovali. Lepšie parametre vykazuje hlavne úprava tieňov a naopak preexponovaných jasných miest. Hlavným podnetom na zmeny k lepšiemu boli vraj používatelia predchádzajúcich verzií, ktorých pripomienky a sťažnosti boli podrobne analyzované.

Cena bola vždy strašiakom. Hlavne pre amatérskych fotografov, ktorý chceli pracovať s profesionálnym programom, no nemohli si ho dovoliť. Teraz Adobe pristúpil správnym krokom k tomuto problému. Študentom a učiteľom poskytuje Lightroom 4 za polovičnú cenu a teda za 79,- USD. Plná suma pre všetkých ostatných je 149,-USDKúpiť Lightroom 4 priamo na Adobe.com.

Recenzia Lightroom 4 v anglickom jazyku na dpreview.com.