BarCamp je medzinárodná sieť otvorených konferencií, na ktorých sa z účastníkov stávajú prednášajúci. Nejde však o klasické prednášky, kde sa po odprezentovaní odíde. Zámerom tohto podujatia je hlavne diskusia, uvoľnená priateľská atmosféra, túžba po poznaní a stretnutí ľudí, s ktorými komunikujeme iba online. Dnes už existujú rôzne druhy BarCampov, no ten Žilinský sa drží pôvodnej tématiky o IT, marketingu, médiách, grafike, dizajnu a facebooku.

Miesto konania: Stanica Žilina-Zárečie

Ako sú už mnohí zvyknutí, aj v poradí štvrtý Žilinský BarCamp sa uskutoční na Stanici Žilina-Zárečie. Toto miesto si väčšina pochvaľuje a tak nie je dôvod ho meniť. Vraj je to netradičná lokalita ako stvorená pre takúto akciu. Prečo vraj? Pretože to nemôžem potvrdiť z vlastnej skúsenosti. Nikdy sa mi tam nepodarilo dostať, no tentokrát si to nemôžem nechať uniknúť. Nie len, že sa oveľa viac zaujímam o prednášané oblasti, ale som počas tohto roka spoznal viacero blogerov, ktorých by som rád počul a videl! Verím, že čas venovaný tomuto dňu nebude zbytočný a prinesie mi nové skúsenosti a poznatky.

Teším sa na prednášky

  • Tomáš Lodňan (Vedecko-technologický park): 7 dôvodov prečo začať podnikať v inkubátore
  • Miro Šifra (truestory.sk): Ako budeme rozprávať deťom Popolušku o 20 rokov?
  • Peter Kučerka (riesenia.com): Serte na sociálne médiá
  • Zuzana Urbanová (zeom.sk): Rozbehnúť startup na Slovensku? (Ne)možné!

Vstup na BarCamp je zdarma

Zúčastniť sa a prednášať môže každý, pretože vďaka finančným príspevkom od sponzorov je jedinou požadovanou vstupenkou záujem o nové informácie :) Tak neváhajte a príďte sa pozrieť, určite bude o čom diskutovať. Ak ste už rozhodnutí prihlásiť na akciu sa môžete na tejto stránke. Nemajte strach z cesty, chlapci vám všetko vysvetlili na svojom webe – Ako sa dostanete na BarCamp ZA.

BarCampy a podobné akcie